Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||
  • କେମ୍ରୁନରେ ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ପରେ ଜଳିଗଲା ବସ୍ : ୫୩ ମୃତ, ୨୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶେଷ ହେବ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ! ସଙ୍ଗଠନରେ ଫାଟ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଓ ଟିକୈତଙ୍କ ସମେତ ୩୭ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଚଡକ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଫାଟିଗଲା କାର୍ ଚକା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||

ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଲେଖାଶ୍ରୀ, ସମୀର ଓ ବୁଧାନ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପି ଟିମ୍‌ର ଧାରଣା, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ…

3/04/2019 at 5:54 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୪: ଟିକେଟ ପାଇଁ କିମ୍ବା ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀଙ୍କ ଟିକେଟ କାଟିବା ଲାଗି ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ନେତା ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଉଥିଲେ। ସେ ଧାରଣା ସିନା କମିଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ହଠାତ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ବିଜେପି ନେତା ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। କଣ ଥିଲା କାରଣ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା।  

ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ବିଜେପିର ଧାରଣା । ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତ ସିଂହାର ଓ ସମୀର ମହାନ୍ତି । ଫାଟକ ନିକଟରେ ବସିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦେଖାମିଳିଲାନି । ତେବେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିବା ପଛରେ କାରଣ ହେଲା ସାରସକଣା । 

ବିଜେପିର ସାରସକଣା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବୁଧାନ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ସରକାରୀ ଚାକିରୀରୁ ଇସ୍ତଫା ସରକାର ଗ୍ରହଣ ନକରିବାକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପଲିଟିକାଲ ହାଇଡ୍ରାମା । ୨୦୧୮ରେ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତର ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବୁଧାନଙ୍କୁ ସାରସକଣା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ବିଜେପି ।  ହେଲେ ୬ ମାସ ପରେ ବି ସରକାର ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାନ୍ତି ।

ଏହା ପଛରେ ବିଜେଡିର ରାଜନୈତିକ ପେଞ୍ଚ ଥିବା ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧାନଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ବିଜେପିର ଟିମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ପହଂଛିଥିଲା । ବିଜେପି ଟିମ୍ ସହିତ  ନବୀନଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ସଚିବଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଭେଟିବାକୁ ସୁଯୋଗ ନ ଦେବାରୁ ସେମାନେ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ସଚିବ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଗ୍ରହଣ ଲାଗି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି । ଏମିତିବି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ବି ବିଜେପି ଟିମ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ବୁଧାନ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ ବି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ ହୋଇପାରୁନି । ସେଥିପାଇଁ ସେ ନୋମିନେସନ ଫାଇଲ କରିପାରୁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି । ସେପଟେ ଏହା ସରକାରୀ ପକ୍ରିୟା କହି କୈଣସି ପତିକ୍ରିୟା ରଖିବାକୁ ମନା କରିଛି ବିଜେଡି ।

ଚାକିରୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ବିଜେଡିରୁ ଅନେକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସମ୍ବଲପୁର ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ନଳୀନି ପ୍ରଧାନ ଓ ଦଶପଲ୍ଲାରୁ ରମେଶ ବେହେରାଙ୍କ ନାଁରେ ବିଭିନ୍ନ ମାମଲା ଥିଲେ ବି ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ କିପରି ରାତା ରାତି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ସେନେଇ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛି ବିଜେପି ।

 ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇସ୍ତଫା ଗୃହୀତ ନ ହୋଇଛି ସେପର୍ଯ୍ୟ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି।

   Related Posts