Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୨୦୩ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍ କେଲେଙ୍ଗାପାଲିର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସାଲିଆ ସାହିରୁ ୫ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡିରୁ କିଏ ପାଇବ ଟିକେଟ୍ ? ଏବେର ବିଧାୟକ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ନା ଏହି ତୃତୀୟ ନେତା

18/02/2019 at 4:21 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୮|୨: ନିର୍ବାଚନକୁ ନଜରରେ ରଖି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆକ୍ଟିଭିଟି ତେଜ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଯିଏ ଯେଝା ଷ୍ଟାଇଲରେ ମାତିଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି ତେଣୁ ଟିକେଟ୍‌ ରେସ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବ ନେତା ନିଜର ଦାବେଦାରୀ ଦେଖାଇବା ଚେଷ୍ଟାରେ  ଅଛନ୍ତି । ଏମିତିରେ ଆମେ ଯଦି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଜେଡି କଥା ଦେଖିବା ତାହେଲେ ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ନେଇ ସକାରାତ୍ମକ ମତ ପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟର ।

ପୁରୁଣା ନେତା ତାଙ୍କ ପୈନ୍ତରାବାଜି ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ହେଲେ ନଜର ଟାଣିବା ଚେଷ୍ଟାରେ ଅଛନ୍ତି ନୂଆ ନେତା । ଆଉ କେଇଟା ଦିନ ପରେ ଘୋଷଣା ହେବ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା । ଏଥି ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିତରେ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଛକାପଞ୍ଝା । ଏମିତିରେ ଆମେ ଯଦି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଜେଡି କଥା ଦେଖିବା ତାହେଲେ ଏଠି ଏଥର ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ରେସ୍‌ରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଅନେକ ନୂଆ ମୁହଁ ।

ଦୌଡ଼ରେ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ବିଜୁ ଯୁବ ଜନତା ଦଳ ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ରାଜେଶ ଦାସ । ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଦଳ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ଦଳ ମୁଖିଆ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ନେଇ ସେ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି । ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଜେଡିର ଜଣେ ଆଗଧାଡ଼ିର ଯୁବକର୍ମୀ ତଥା ସମାଜସେବୀ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ମଲ୍ଲିକ ମଧ୍ୟ  ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବୁଲି ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ାଇବା ସହ ସମର୍ଥନ ସାଉଣ୍ଟିବାରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ପୋଷ୍ଟର ବ୍ୟାନର ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ଦାବେଦାରୀ ଜାହିର କରିବା ଚକ୍କରରେ ଅଛନ୍ତି ଆଉ ଜଣେ ନୂଆମୁହଁ । ୨୦୦୯ରୁ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଅବ୍ୟାହତି ନେଇ ସମାଜସେବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଇଂଜିନିୟର ମୂରଲୀଧର ସେଠୀ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌ ରେସ୍‌ରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିତରେ ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନୂଆମୁହଁ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆଗ୍ରହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଧାୟକ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ତରାଇ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ୍ ଏଥର ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଦଳୀୟ ସ୍ତରରେ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ତେବେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଚେହେରା ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ନଜିର ରହିଛି । ତେଣୁ ଏଥର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାସଭା ପାଇଁ ଦଳ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବ ଆଉ କାହାର କସମତ୍‌ ଚମକିବ ସେ ସବୁ କିଛି ବିଜେଡି ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛି ।   

   Related Posts