Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||

ଲାଲ କିଲ୍ଲାରେ ନିଶାନ ସାହେବ ଧ୍ବଜା ଲଗାଇଥିବା ଅଭିନେତା ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁ କିଏ ଜାଣନ୍ତୁ

27/01/2021 at 4:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୧ : ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କୃଷକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ସମୟରେ ଲାଲ କିଲ୍ଲାରେ ଧାର୍ମିକ ଧ୍ବଜା ଲଗାଇବା ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପଞ୍ଜାବୀ ଅଭିନେତା ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁ କଥିତ ଭାବେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ସେ ଘଟଣା ବେଳେ ସେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। କୃଷକମାନେ ଲାଲ କିଲ୍ଲା ଆଡକୁ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେବାକୁ ସେ କହିଥିଲେ ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଧ୍ବଜା ହଟାଇନଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁ ପଞ୍ଜାବୀ ଅଭିନେତା ଓ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା। ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ପଞ୍ଜାବ ମୁକ୍ତସରରେ। କିଙ୍ଗ ଫିଶର୍ ମଡେଲ୍ ହଣ୍ଟ୍ ଜିତିବା ପରେ ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଗ୍ରାସିମ୍ ମିସ୍ଟର୍ ପର୍ଶନାଲିଟି ଓ ଗ୍ରାସିମ୍ ମିସ୍ଟର୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ୍ ବି ଜିତିଥିଲେ। ମଡେଲିଂ ଛଡା ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ ପରିବାର ସହ ସେ ଆଇନ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ସାଢେ ୩ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ସେ ବାଲାଜୀ ଟେଲିଫିଲ୍ମସର ଆଇନ ପରାମର୍ଶଦାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। 

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ସେ ରାଜନୀତିରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ। ଗୁରଦାସପୁର ବିଜେପି ସାଂସଦ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା ରମତା ଯୋଗୀ ଯୋଉଟା ୨୦୧୫ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୮ରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ଜିରୋ ଦାସ ନମ୍ବରୀୟା ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା।

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଲାଲ କିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ସେ ସାମିଲ ଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିବା ପରେ ସେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଧ୍ବଜା ସେ ହଟାଇନଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲ କିଲ୍ଲାରେ ଏକ ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ବିରୋଧ ଭାବେ ନିଶାନ ସାହେବ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଭଳି ଶିଖା ଧର୍ମର ପ୍ରତୀକ ନିଶାନ ସାହେବ ସବୁ ଗୁରୁଦ୍ୱାରା ପରିସରରେ ଲାଗିଥାଏ। ଫେସବୁକରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି,”ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପ୍ରତୀକ ସ୍ୱରୂପ ନିଶାନ ସାହେବ ଓ କିଷାନ ଝଣ୍ଡା ଲଗାଯାଇଥିଲା ଓ କିଷାନ ସଂଗଠନ ଏକତା ନାରା ଦୃଢ କରିଥିଲୁ “

ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଶାନ ସାହେବ ଧ୍ବଜା ଦେଶର ‘ବିବିଧତାରେ ଏକତା’କୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରେ। ନିଶାନ ସାହେବ ଧ୍ବଜାରେ ଖଣ୍ଡା, ଦୁଇଧାର ବିଶିଷ୍ଟ ଖଣ୍ଡା, ଚକ୍ର, ଡିସ୍କ ଓ ଦୁଇଟି କିରପାନ ରହିଛି ଯାହା ପରସ୍ପରକୁ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ କରିଥାନ୍ତି।

   Related Posts