Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ବିଦା କରିଥିଲେ ଦଳରୁ, ଜାଣନ୍ତୁ ସେ କିଏ

21/07/2019 at 10:43 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧|୭: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଓ୍ବିକେଟ୍ କିପର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ଖବର ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ତେବେ ଏ ଭିତରେ ଧୋନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବାର ଏବେ କୌଣସି ଯୋଜନା ନାହିଁ ବୋଲି ତାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ।

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଯେତେବେଳ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ କେତେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟର ଠପ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସେ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ଟିମ୍ ରୁ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିଦା ହୋଇଥିଲେ । ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ୯ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୧୦୬୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥାଏ ତେବେ ସେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥାଏ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । ମାତ୍ର ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଠିକ୍ ନାହିଁ କହି ଟିମ୍ ରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ ।

ସେତେବେଳେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ୯ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୧୦୬୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ସେହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବାର ଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରଲିଆ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା ।  ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଟିମ୍ ରୁ କେବଳ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ନୁହଁ ବରଂ କେତେକ ସିନିୟର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିବା ଗାଙ୍ଗୁଲି ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିନଥିଲେ ।

   Related Posts