Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ଜାଣନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶାର କେଉଁଠି ରହିଛି ଠେଙ୍ଗୋ ଡ୍ୟାମ- କାହିଁକି ଏଠାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର ଭିଡ

14/01/2020 at 4:04 PM

ସୋନପୁର ୧୪ ।୦୧ – ଚାଲିଛି ପିକ୍ ନିକ୍ ଋତୁ । ସେଥିପାଇଁ ପିକନିକ ସ୍ପଟ୍ ଗୁଡିକରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ଠେଙ୍ଗୋ ଡ୍ୟାମ ପ୍ରତି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର ରହିଛି ଭିନ୍ନ ଏକ ଆକର୍ଷଣ । ଠେଙ୍ଗୋ ଡ୍ୟାମରେ ଶୀତର ମଜା ନେବା ସହ ବଣଭେ।ଜିରେ ମାତିଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ । ଚାଲନ୍ତୁ ଆମେ ବି ବୁଲିଆସିବା ଠେଙ୍ଗେ। ଡ୍ୟାମ୍ ।

ଚାଲିଛି ଭେ।ଜି ଭାତ ।କିଏ ପରିବା କଟାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ତ ରେ।ଷେଇ କରିବାରେ । ଆଉ କିଏ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ର ତାଳେ ତାଳେ ମସଗୁଲ ।ବଣଭେ।ଜି ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଠେଙ୍ଗୋ ଡ୍ୟାମରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ ।ଜିଲ୍ଲା ସମେତ ଜିଲ୍ଲା ବାହାରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସି ଏଠାରେ ବଣଭେ।ଜିର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ।

କର୍ମମୟ ଜୀବନରୁ ଟିକିଏ ସମୟ ବାହାର କରି ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହ ଭେ।ଜି କରୁଛନ୍ତି । ଜଙ୍ଗଲରେ ପ୍ରାକୃତିକ ପରିବେଶରେ ଏକାଠି  ସ୍ମୃତି ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ।

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ହରିହର ଯୋରକୁ ବାନ୍ଧି ତିଆରି ହୋଇଛି ଠେଙ୍ଗୋ ଡ୍ୟାମ । ତେବେଳ ଭରା ଭରା ଜଳଭଣ୍ଡାର ଡ୍ୟାମର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଉଛି ।

ଏଥି ସହ ଚାରିପଟେ ଘେରି ରହିଥିବା ସବୁଜ ଜଂଗଲ ଓ ପାହାଡ ଡ୍ୟାମକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରୁଛି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ଜିଲ୍ଲା ବାହାରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଡ୍ୟାମକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏହାର ବିକାଶ କରିବାକୁ ଦାବି ହେ।ଇଛି ।

ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର  ଭିତ୍ତି ଭୂମିର ବିକାଶ ସହ ଏଠାରେ ବୋଟିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଗଲେ ଆହୁରି ଅଧିକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସି ପ୍ରକାୃତିକ େସୗନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଭରପୁର ମଜା ନେଇପାରନ୍ତେ ।

   Related Posts