Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାରରୁ ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ କରିବେ ବିବାହ

10/02/2020 at 3:50 PM

କଥାରେ ଅଛି ଶାଦି କା ଲଡ୍ଡୁ..ବିବାହ କରିବାକୁ କାହାର ବା ଇଛା ନାହିଁ ? ହେଲେ ଅନେକ ଲଜ୍ଜା ଯୋଗୁ ଏ ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି କଥା ହୋଇ ପାରନ୍ତିନି । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ମନେ ମନେ କିନ୍ତୁ ନିଜର ବିବାହ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଇଛୁକ ଥାନ୍ତି। ଏଥିରେ ଏବେ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ  ବିବାହ କେବେ ହେବ ଜାଣିବା ଲାଗି ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ଉତ୍ସାହି ନିଶ୍ଚିତ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଜନ୍ମ ବାରରୁ କିପରି ଜାଣିବେ ବିବାହ ତିଥି।

ଏଥିଲାଗି ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ଅର୍ଥାତ ସପ୍ତାହର କେଉଁ ବାରରେ ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା ସେହି ବାରକୁ ଏକ କାଗଜରେ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଆମେ ବାର ଅନୁସାରେ କିଛି ସଂଖ୍ୟା ଲେଖୁଛୁ ଯେପରି ସୋମବାର ଲାଗି ୩୮୬, ମଙ୍ଗଳବାର ୨୮୮, ବୁଧବାର ୩୭୮, ଗୁରୁବାର ୮୭୪, ଶୁକ୍ରବାର ୭୮୬, ଶନିବାର ୩୮୮ ଓ ରବିବାର ଲାଗି ୭୫୬। ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବେ କଣ କରିବେ।

ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବାରର ଅଙ୍କକୁ ଚୟନ କରନ୍ତୁ।  ଏହି ଅଙ୍କକୁ ମୋଟ କରନ୍ତୁ ( ସୋମବାର ହୋଇଥିଲେ ୩+ ୮+ ୬)। ଏବେ ମିଶାଣ ଫଳସହ ବାରର ସଂଖ୍ୟାକୁ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ମିସାନ୍ତୁ। ୩୮୬ର ମୋଟ ଯୋଗଫଳ ହେଉଛି ୧୭।  ଏହା ପ୍ରଥମେ ୩ ଅର୍ଥାତ

୧୭+୩= ୨୦
୧୭+୮=୨୫
୧୭+୬= ୨୩

ଏହି ଯୋଗ ଫଳମାନଙ୍କରୁ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ଆପଣ କେଉଁ ବୟସରେ ବିବାହ କରିବେ ତାହା ଜାଣିନିଅନ୍ତୁ । ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହ ୨୦, ୨୩ ଅଥବା ୨୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଅଙ୍କରୁ ଜଣାପଡୁଛି। ଏବେ ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ମାସରେ ହେବ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହ । ଏଥିଲାଗି ମିଶାଣ ଫଳଗୁଡିକୁ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ
୨+୦=୨
୨+୫=୭
୨+୩=୫
ଏଥିରୁ ବାହାରିଥିବା ଅଙ୍କ ବର୍ଷର ସେହି ମାସମାନଙ୍କୁ ସୂଚୀତ କରୁଛି ଯେଉଁ ମାସରେ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହ ହେବ। ଅର୍ଥାତ ୨ ଫେବୃଆରୀକୁ ବୁଝାଉଥିବା ବେଳେ ୫ ଜୁନ ଓ ୭ ଜୁଲାଇ ମାସକୁ ବୁଝାଉଛି। ଏଥିରୁ ଏବେ ଆପଣ ଫର୍ମୂଲା ପ୍ରୟୋଗ କରି ନିଜର ଓ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ବିବାହ କରିବାର ସମୟ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ   

   Related Posts