Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ଧରାବୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଟାଟା, କହିଲେ ଏବେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ବେଳ ଆସିଛି

22/04/2020 at 4:50 PM

ମୁମ୍ବାଇ : ଦେଶରେ ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଶର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୁମ୍ବାଇର ଧରାବୀରେ ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ବିଶିଷ୍ଟ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ରତନ ଟାଟା ଚିନ୍ତାବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବିଶାଳ ବସ୍ତିରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଢଶହ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ  କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲାଣି। ତେବେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଦେଶର ଆର୍କିଟେକ୍ଟ ଓ ବିଲ୍ଡରମାନଙ୍କୁ ଦାୟି କରିଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇ ଭଳି ସହରରେ ଏପରି ବସ୍ତିର ଜନ୍ମ ଲାଗି ହାଉସିଂ ପଲିସିର ଆଲୋଚନା କରି ଟାଟା ଏହା ଯୋଜନା ପ୍ରଣେତା ଓ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଲାଗି ବ୍ୟାକଅପ୍ କଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ଆମର ଅବସ୍ଥିତି ଓ କାମ କରିବାର ଶୈଳୀକୁ ବଦଳାଇଦେଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଏବେ ଆମକୁ ଗୁଣବତ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଲାଗି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି।  ଭବିଷ୍ୟତର ଡିଜାଇନ ଓ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଅନଲାଇନ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଭାଗ ନେଇ ଟାଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ସହରରେ ଗୃହ ସଂକଟକୁ ଉଜାଗର କରିଛି। ବିଲ୍ଡରମାନେ ଏପରି ବସ୍ତି ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯାହାର ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହିଁ ନାହିଁ।

ଟାଟା କହିଛନ୍ତି ଆଫୋର୍ଡେବଲ ହାଉସିଂ ଓ ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ଦୁଇଟି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିରୋଧୀ ବିଷୟ। ଗୋଟିଏପଟେ ଆମେ ଆମର ବିକଶିତ ଛବି ଦେଖାଉଥିବା ବେଳେ ଆଉଗୋଟିଏ ପଟେ ସହରର ଏପରି ଏକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆମେ ଏବେ ଲୁଚାଇାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛେ। ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଯଦି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ହଟଉଛେ ତ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ପୁନର୍ବାସ କରୁଛେ। ହେଲେ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଉନ୍ନତ ଜୀବନ ଶୈଳୀକୁ ନେଇ ଆମେ କେହି ଚିନ୍ତା ବି କରୁନେ।  ଯାହା ଆଜି ଆମକୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଣି ଛିଡା କରିଦେଇଛି ବୋଲି ଟାଟା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts