Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଗିରଫ ଠାରୁ ଜାମିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, କଣ ରହିଥିଲା ପୁରା ଘଟଣାବଳୀ

11/11/2020 at 6:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୧ : ଇଣ୍ଟରିଅର ଡିଜାଇନର ଅନ୍ଵୟ ନାଏକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ଏଡିଟର-ଇନ-ଚିଫ୍ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମେତ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ  ।

ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଠାରୁ ଜାମିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରା ଘଟଣାବଳୀ

୨୦୨୦ ନଭେମ୍ବର ୪ :- ୨୦୧୮ରେ ଇଣ୍ଟରିଅର ଡିଜାଇନର ଅନ୍ଵୟ ନାଏକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବା ମାମଲାରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ । ଆଇପିସିର ଧାରା ୩୦୬ ଏବଂ ଧାରା ୩୪ ଅନୁଯାୟୀ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ।  ଗିରଫକୁ ବେଆଇନ ଦର୍ଶାଇ ମୁମ୍ବାଇ ସେସନ​‌ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ । ତେବେ ସେସନ କୋର୍ଟ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିବା ସହ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନିଆ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇଥିଲେ ।

୨୦୨୦ ନଭେମ୍ବର ୬ :- ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ବିଚାରପତି କଡା ନି​‌ର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଆଲିବାଗ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଅଦାଲତଙ୍କ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ରକ୍ଷାକରିବା ସହ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭଳି ଆଚରଣ କରିବାକୁ ଓ ବିଚାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ନକରିବାକୁ ସଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଥିଲେ । ତଦନ୍ତରେ ଅସହଯୋଗ କରୁଥିବାରୁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଏଭଳି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ । ମୃତ ଅନଭୟ ନାଏକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ବା ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ଠିଆ ହେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ନିକଟରେ ଥିବା ଡାଏସ ଉପରକୁ ଚଢିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସେତିକି ବେଳେ ଡାଏସ ଉପରକୁ ନଚଢିବା ପାଇଁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍।

୨୦୨୦ ନଭେମ୍ଵର ୯ :- ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀ ମୋବାଇଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଫେସବୁକରେ ପ୍ରାୟ ୨ ଘଣ୍ଟା ଲାଇଭ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ । । ଗିରଫ କରିବା ସମୟରେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୋବାଇଲ ସିଜ୍ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । ତେବେ ସେ ଜେଲରେ ଥାଇକି ବି ମୋବାଇଲ କେଉଁଠୁ ପାଇଲେ ତାହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ତେବେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୯.୩୦ରେ ଆଲିବାଗରୁ ତାଜୋଲା ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ସମୟରେ ଆଲିବାଗ ଜେଲର ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବାହାର କରିଥିବା ଏବଂ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା କହି ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ  ।

୨୦୨୦ ନଭେମ୍ଵର ୧୦ :- ଗିରଫକୁ ବେଆଇନ ଦର୍ଶାଇ ବମ୍ବେ  ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀ । କିନ୍ତୁ ତାହା ଖାରଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯାଇଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀ

୨୦୨୦ ନଭେମ୍ଵର ୧୧ :- ଇଣ୍ଟରିଅର ଡିଜାଇନର ଅନ୍ଵୟ ନାଏକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ଏଡିଟର-ଇନ-ଚିଫ୍ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମେତ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ।

   Related Posts