Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହିତ ଯୁବକଙ୍କ ଲକ୍ଷଣ, ଏଥିରୁ ସହଜରେ ଜାଣିଯିବେ ସେ ବିବାହିତ କି ଅବିବାହିତ

28/08/2019 at 10:04 PM

ଯୁବତୀ ବିବାହିତ କି ନୁହେଁ ଜାଣିବା ବିଶେଷ କଷ୍ଟ ନୁହେଁ। ବିବାହିତା ଯୁବତୀ ଅନେକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଧାରଣ କରିଥାନ୍ତି। ପାଦରେ ଝୁଣ୍ଟିଆ ଥାଏ, ହାତରେ ଚୁଡି, ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ନଚେତ ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର। ହେଲେ ଯୁବକ ବିବାହିତ କି ନା ତାହା ଜାଣିବା ଆମ ଦେଶରେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।  ଏଣୁ ଅନେକ ଯୁବକ ବିବାହିତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ଅବିବାହିତ କହି ନିରିହ ଝିଅଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଯୁବକ ବିବାହିତ କି ନା ତାହା ଜାଣିବା ସମ୍ଭବ କି?  ହୁଏତ ଆପଣ ନା  କହିପାରନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଲକ୍ଷଣ ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହିତ କି ନା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାଇ ଦିଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୁଅ ମାନଙ୍କର ବିବାହିତ ହେବାର ଲକ୍ଷଣ।

ଯୁବକ ବିବାହିତ କି ନା ସେ ନେଇ କୌଣସି ସୂଚକ ନଥାଏ। ଯାହାର ଫାଇଦା କିଛି ଠକ ବେଶ୍ ଉଠାନ୍ତି। ବାହାର ଜାଗାକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇ ଘରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଥାଇ ବି ସେଠାରେ ନିଜକୁ ଅବିବାହିତ ଦର୍ଶାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିବାର ଅନେକ ନଜିର ଅଛି। ହେଲେ ଲୋକେ ଶରଳମନରେ ସେମାନଙ୍କ ଫାସରେ ଧରା ଦେଇ ଠକାମୀର  ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି। ତେବେ ପୁଅଟି ବିବାହିତ ହେବାର ସାଧାରଣ ଲକ୍ଷଣ ହେଉଛି ପ୍ରାୟତଃ ଟେନସନରେ ରହିବା। ଅର୍ଥାତ ଘରେ ଥିବା ପତ୍ନୀ ଓ ପରିବାର ଯୋଗୁ ଚିନ୍ତିତ ରହିବା ହିଁ ବିବାହିତ ଯୁବକର ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଷଣ। ସେ ଏକାକୀ ବାହାରେ ରହୁଥିଲେ ବି ପରିବାରର ଚିନ୍ତା ତାଙ୍କଠି ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରିହୋଇପଡେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଆଫାୟାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଥିଲେ  ସେ ଅବିବାହିତ ପୁଅଙ୍କ ଭଳି ଏତେ ଫୁର୍ତ୍ତି ଫାଜିଲାମୀ କରିପାରନ୍ତିନି।

ସେହି ପରି ତୃତୀୟ ଲକ୍ଷଣଟି ହେଉଛି ଫାଲତୁ ନିଶାରେ ନ ପଡିବା। ଅର୍ଥାନ ମନ ଭିତରେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଘରେ ଥିବା ପତ୍ନୀ ପାଇଁ ତା ଭିତରେ ଥିବା ଭୟ। ଅର୍ଥାତ ପତ୍ନୀର ରାଣ ନିୟମ ଯୋଗୁ ସେ ଏଭଳି ନିଶାଠୁ ସ୍ୱତଃ ଦୂରେଇ ରହେ। ମନରେ ଭୟ ଥାଏ କାଳେ ପତ୍ନୀ ଜାଣି ଯିବନିତ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଯଦି ନିଶା କରୁଥିବା ଦେଖା ଯାଏ ସେ ଅବିବାହିତ ଯୁବକଙ୍କ ଭଳି ନିଶା କରିପାରେନି। ନାମକୁ ମାତ୍ର ନିଶା କରିପାରେ। ଯଦି ବି ଅଧିକ ନିଶା କରେ ତେବେ ଜଣାପଡିଯାଏ ତାର ନିଶାଡି ଗୁଣ। ନିଶାଡିଙ୍କ ସହ ଏମିତିରେ ବି କେହି ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତିନି ଏଣୁ ଏହି ସବୁ ଦୂରଛଡା ଚାଲିଚଳନ ହିଁ ତାକୁ ବିବାହିତ କି ଅବିବାହିତ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥାଏ।

   Related Posts