Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଛତିଶଗଡର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିଷ୍ଟ ଟି.ଏସ୍. ସିଂଦେଓଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଓଡିଶାର ଅସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରଭାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିବା ପଛରେ ରହିଛି ଏହି କାରଣ

24/02/2019 at 5:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୨ (ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର) : ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ମଙ୍ଗ ଧରିବେ ଛିତିଶଗଡ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିଷ୍ଟ ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓ । ଛତିଶଗଡ ଭଳି ଓଡିଶାର ବି କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ ଗାଦିକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ  ରାହୁଲ ଏବେ ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓ କାନ୍ଧରେ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ରମଣ ସିଂ ସରକାରଙ୍କୁ ଗାଦିରୁ ତଡିବା ଭଳି ଏଠି ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ  ଶାସନ ଗାଦିରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓ ରଣନୀତି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଇସ୍ତାହାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା କରିବେ ।

ଛତିଶଗଡ଼ ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଫୋକସରେ ଓଡିଶା । ଛତିଶଗଡର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର ମୁଣ୍ତରେ ଲଦିଲେ ଓଡିଶା ଦାୟିତ୍ବ । ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଛତିଶଗଡର ଇସ୍ତାହାର କମିଟି ମୁଖ୍ୟ ଥିବା ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ପ୍ରଭାରୀ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି। ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆଶଙ୍କା ଲାଗିରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓଙ୍କ ଇସ୍ତାହାର ଫର୍ମୁଲା ଓ ରଣନୀତି ପାଇଁ ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଶାତୀତ ସଫଳତା ପାଇଲା ଏବଂ ଶାସନ ଗାଦିକୁ ଫେରିଲା । ଛତିଶଗଡର ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟ ଓଡିଶା ହେଇଥିବାରୁ ଏବେ ରାହୁଲ ପୁଣି ଛତିଶଗଡ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓଙ୍କୁ  କାନ୍ଧରେ ଓଡିଶା ଦାୟୀତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲଙ୍କ ସଭାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡକୁ ଦେଖି କଂଗ୍ରେସ ଉତ୍ସାହିତ। ଓଡିଶା ୪ଥର ଲଗାତର ଭାବେ ଜିତି ଆସୁଥିବା ନବୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ବ୍ରେକ୍ ଲାଗାଇବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି । ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ
ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓ ପୁରା ରଣନୀତି  ଠାରୁ  ଆରମ୍ଭ କରି ଇସ୍ତାହାର କେମିତି କରାଯିବ ତାର ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିବେ । ପୂରା ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା କଥା ମଧ୍ୟ ଟି.ଏସ୍‌. ସିଂଦେଓ ବୁଝିବେ।

ଲାଗତର ଭାବେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟରେ ଶାସନଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଛି । ପ୍ରତି ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ସିଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା କମିବାରେ ଲାଗିଛି।  ହିନ୍ଦି ହାର୍ଟଲାଣ୍ତରେ କଂଗ୍ରେସ ଜିତିବା ପରେ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ବାସ ଫେରିଛି । ତେଣୁ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ବି ଚାଷୀ କାର୍ଡ ଖେଳିବା ସହ ରଣନୀତି ଉପ​‌ରେ ବି ଅଧିକ ଫୋକସ ରଖିଛି।

   Related Posts