Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ – ମହିଳାମାନେ ସାଜିଛନ୍ତି ବିଷକନ୍ୟା….

16/09/2019 at 6:13 PM

କଟକ ୧୬।୦୯- ବାଲେଶ୍ବରରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର, କଟକରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଯୁଆଡ଼େ ଦେଖ ଯୁଆଡ଼େ ଦେଖ ପୁଳା ପୁଳା ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରୁଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ଏଥି ସହ ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାର ସହ ଜଡ଼ିତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧା ହେଉଛନ୍ତି । ତଥାପି ଏହି ଧଳାଜହର ଉପରେ ଲାଗିପାରୁନି ରୋକ୍ । କେଉଁଠୁ ଆସୁଛି ଏହି ଧଳାଜହର ? କେଉଁମାନେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଧଳାଜହର ସପ୍ଲାଏ କରୁଛନ୍ତି ? ଏସବୁର ସୁରାକ୍ ପାଇଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ଏସବୁ ପଛରେ ରହିଛି ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ ।

କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ବର, ବାଲେଶ୍ବରରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୪୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ଶନିବାର ବାଲେଶ୍ବର ଅଡ଼ର ବଜାରରୁ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍ସୁଗାର ଜବତ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । ପ୍ରତିଦିନ ବାଲେଶ୍ବରରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର, କଟକରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଭିତରେ କେହି କେହି ନା’ କେହି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି । ଏସବୁକୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଯେମିତି ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାରର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟି ଗଲାଣି ଓଡ଼ିଶା ।

ହେଲେ କେଉଁଠୁ ଆସୁଛି ଏହି ଧଳାଜହର ? କେଉଁମାନେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଧଳାଜହର ସପ୍ଲାଏ କରୁଛନ୍ତି ? ଉତ୍ତର ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ । ଏସବୁ ପଛରେ ରହିଛି ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ । ମାନେ ଧଳାଜହର କାରବାରର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରୀ ତଲାକି ମହିଳା । ଆଫ୍ଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଏହି ମହିଳାମାନେ ସାଜିଛନ୍ତି ବିଷକନ୍ୟା ।  ଅପରେସନ କରାଇ ନିଜ ଶରୀରରେ ଏହି ଧଳାଜହରକୁ ଅତି ସତର୍କତାର ସହ ଲୁଚାଇ ଆଣନ୍ତି  ଏହି ତଲାକି ମହିଳାମାନେ ।

ଭିସା ପାସପୋର୍ଟ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ କେହି ସଂଦେହ ବି କରନ୍ତିନି । ଯାହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସେମାନେ ଆଫ୍ଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ସିଧା ପହଞ୍ଚିଯାଆନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜଧାନୀ କୋଲକାତାରେ । ଏହାପରେ କୋଲକାତାରେ କିଛି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ଯେଉଁମାନେ କି ଏହି ବ୍ରାଉନ୍ସୁଗାର କାରବାରର ମେନ୍ ସପ୍ଲାୟର ସାଜିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଦାମୀ ଓ ବିଳାଶପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ ଦ୍ବାରା ଏହି ଧଳାଜହରକୁ ବାଲେଶ୍ବର ଜଳେଶ୍ବରରେ ଥିବା ବେପାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇଥାନ୍ତି । ସେଇଠାରୁ ହିଁ ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ବର –ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଭଳି ଅଂଚଳକୁ ଆସିଥାଏ ପୁଳା ପୁଳା ବ୍ରାଉନ୍ସୁଗାର । 

ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର କାରବାରର ଅନେକ କୋଡ଼ ଓ୍ବାର୍ଡ଼ର ସୁରାକ୍ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଛି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ହାତରେ । ପାଉ – ଚିଟ୍ – ଚନ୍ଦନ – ଛଞ୍ଚା ଭଳି କୋଡ଼ ଓ୍ବାର୍ଡ଼ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଓ ନିଶା ସେବନକାରୀ । ଏ ବିଷୟରେ ପୁଲିସ ଅନେକ ସୁରାକ ପାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

କୋଲାକାତାର ବାଲେଶ୍ବର ଜଳେଶ୍ବରକୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନ୍ ଯୋଗେ ବହୁ ପରିମାଣରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଆସିଥାଏ । ରେଳଧାରଣା କଡ଼ରେ ଥିବା ବାଲେଶ୍ବର ଅଡ଼ର ବଜାର ଏହି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସବୁ ଗଚ୍ଛିତ ହୋଇ ରହିଥାଏ । ଷ୍ଟେସନରେ ଟ୍ରେନ୍ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ମାଫିଆ ମାନେ ଅଡର ବଜାର ନିକଟରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ପ୍ୟାକେଟ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ପିଙ୍ଗି ଦିଅନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍‌ରେ ଏହାର ଖୁଲାସା ହେବା ପରେ ଶନିବାର ପୋଲିସ ଅଡ଼ର ବଜାର ଅଂଚଳରେ ଛଢ଼ାଉ କରି ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଏକକିଲୋଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି । ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ।

   Related Posts