Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମାଳା: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଧାରଣ କରିବାର ଫାଇଦା

30/06/2021 at 7:02 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୬: ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମଳା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପୂଜନୀୟ । ପ୍ରାଚୀନ ଗ୍ରନ୍ଥଗୁଡ଼ିକରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ମାଳା ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ରାଧା ଦେଇଥିଲେ।ସେଥିପାଇଁ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣରଙ୍କର ଏହି ମାଳା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ । ଏହି ପବିତ୍ର ମାଳାକୁ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମଞ୍ଜିରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ । ଏଥି ସହିତ ଏହା ପୂଜା-ପାଠ, ଯଜ୍ଞ, ତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାତ୍ତ୍ୱିକ ସାଧନାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ପବିତ୍ର ମାଳାକୁ ପିନ୍ଧି ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ବିଧି ରହିଛି । ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ମାଳାକୁ ଧାରଣ କରିବାର ବିଧି ଏବଂ ଫାଇଦା ବିଷୟରେ….

Vyjayanthimala krishna | कृष्णा की वैजयंती माला कैसी थी, जानिए 5 रहस्य

ମାଳା ଧାରଣ କରିବାର ବିଧି:

ଶୁକ୍ଲ ପକ୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ମାଳା ଧାରଣ କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ, ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ପରେ, ‘ଓଁ ନମଃ ଭଗବତେ ବାସୁଦେବାୟ’ ମନ୍ତ୍ରକୁ ୧୦୮ ଥର ଅର୍ଥାତ୍ ଏକ ମାଳା ଜପ କରନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ଗରିବ ଏବଂ ବେସାହାରା ଲୋକଙ୍କୁ ମିଠା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଏହି ମାଳାକୁ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ।

ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ବାଧାକୁ ଦୁର କରିବା ପାଇଁ:

ଯଦି କୌଣସି ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅର ବିବାହରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସୁଥାଏ, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମାଳାରେ ୧୦୮ ଥର ‘ଓଁ ନମଃ ଭଗବତେ ବାସୁଦେବାୟ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ କଦଳୀ ଗଛକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ବିବାହରେ ଉପୁଜୁଥିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଆକର୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ:

ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମୋହନ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ତେଣୁ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମାଳା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆକର୍ଷଣ ବଢିଥାଏ। ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ମିତ୍ର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବା ସହିତ ସମାଜରେ ମାନ- ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏଥି ସହିତ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

ଆତ୍ମ ବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବା ପାଇଁ:

ପ୍ରାୟତଃ ପରୀକ୍ଷା ଦିନ ପିଲାମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମାଳା ପିନ୍ଧିବା ଭୟ ଏବଂ ଦୁ ଉଚିତ୍ । ଭୟ ଏବଂ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ, ଏକ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ୱାସ ନେଇ ଛାଡନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ମାଳା ଉପରେ ହାତ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ମନର ଭୟ ଦୂର ହୋଇ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢିଥାଏ ।

ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ:

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମନ ପ୍ରାୟତଃ ବିଚଳିତ ରହିଥାଏ  ଏବଂକାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରହିନଥାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମାଳା ଧାରଣ କରିବା କରନ୍ତୁ ।

ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ:

ଯେଉଁମାନେ ସବୁବେଳେ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାନ୍ତି, ସେମାନେ ଏହି ମାଳାରେ ୨୧୦୦ ଥର ‘ଓଁ ନମଃ ଭଗବତେ ବାସୁଦେବାୟ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ମାଳାକୁ ବେକରେ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts