Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଲଗାନ୍ତୁ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଭୋଗ, ଚମକିବ ଭାଗ୍ୟ

23/08/2019 at 9:31 PM

ହିନ୍ଦୁ ପର୍ବ ପର୍ବାଣୀରେ ୧୨ ମାସରେ ୧୩ ପର୍ବ। ଏଥିରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ଉତ୍ସବ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅନ୍ୟତମ ଓ ପ୍ରମୁଖ ।  ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ପାଳନ କରନ୍ତି। ଏହା ସାତ୍ତ୍ୱିକ ମହତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଜ୍ୟୋତିଷୟ ମତରେ ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀର ଅନନ୍ୟ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ବିଧିବିଧାନରେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ପାଳନ ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଥିବାର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ନଜିର ରହିଛି। ତେବେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ନିଜ ଜନ୍ମ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଭୋଗ କଲେ ଏହାର ନିଶ୍ଟିତ ସୁଫଳ ମିଳିବ ବୋଲି କହନ୍ତି ଜ୍ୟୋତିଷାଚାର୍ଯ୍ୟ। ରାଶି ଅନୁସାରେ ଭୋଗ କଲେ ଭକ୍ତଙ୍କର ସବୁ ମନୋକାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶିର ଲୋକେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କେଉଁ ଭୋଗ କରିପାରିବେ।

ମେଷ ରାଶିର ଲୋକେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଡାଳିମ୍ବ ଓ ଲଡୁ ଭୋଗ କରିପାରନ୍ତି। ଏଥିରୁ ନିଶ୍ଚିତ ସୁଫଳ ମିଳିବ। ସେହିପରି ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକେ ରସଗୋଲା ଭୋଗ କଲେ ନିଶ୍ଟିତ ମନସ୍କାମନା ପୁରଣ ହେବ। ମିଥିନ ରାଶିର ଲୋକେ କାଜୁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମିଠାଇ ଭୋଗ ଲଗାଇଲେ ମନବାଞ୍ଛିତ ଫଳ ନିଶ୍ଚିତ ମିଳିବ ବୋଲି କୁହନ୍ତି ଜ୍ୟୋତିଷାଚାର୍ଯ୍ୟ।

କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକେ ମେବା ବା ନଡିଆରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଭୋଗ ଅଥବା ନଡିଆ ଭୋଗ କଲେ ସୁଫଳ ମିଳିବ। ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକେ ବିଲ୍ୱ ଓ ଗୁଡରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଭୋଗ ଲାଗି କରିପାରିବେ। କନ୍ୟାରାଶିର ଲୋକେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର, ନାଷ୍ପତ୍ତି ଅଥବା ଯେ କୌଣସି ସବୁଜ ଫଳ ଭୋଗ ଲଗାଇ ପାରନ୍ତି। ଏଭଳି ଭୋଗ ଭକ୍ତଙ୍କ ମନବାଞ୍ଛାପୂରଣରେ ନିଶ୍ଚିତ ସହାୟକ ହେବ।

ସେହିପରି ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କାଲାକନ୍ଦ ଓ ସେଓ ଭୋଗ ଲଗାନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନରେ ସାହୟକ ହେବ। ବିଛା ରାଶିର ଲୋକେ ରାବିଡି ବା ଗୁଡରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କୌଣସି ଭୋଗ କରିପାରନ୍ତି। ଧନୁରାଶିର ଲୋକେ ବେଶନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ପେଡା ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଭୋଗ ପ୍ରସ୍ତୁତକରି ଭୋଗ ଲଗାଇ ପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶିର ଲୋକେ କଳାଜାମୁନ ବା କଳା ଅଙ୍ଗୁର କୋଳି ଭୋଗ କରିପାରନ୍ତି। କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକେ ଚକଲେଟ୍ ରଙ୍ଗର ବର୍ଫି ବା ଚିକୁ ଭୋଗ କଲେ ନିଶ୍ଟିତ ସୁଫଳ ପାଇବେ। ସେହିପରି ମିନ ରାଶିର ଲୋକେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଜିଲାପି ଅଥବା କଦଳି ଭୋଗ କରନ୍ତୁ ନିଶ୍ଟିତ ପ୍ରଭୁଙ୍କ କରୁଣା ଲାଭ କରିବେ। ଶୁକ୍ରବାର ତିଥି ଅନୁସାରେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅନେକ ଲୋକେ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ନକ୍ଷତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ବି ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଭୋଗ କରାଯାଇପାରିବ।

   Related Posts