Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ତୁଳସୀ ସହିତ ଏହି ୩ଟି ଜିନିଷ କରନ୍ତୁ ସେବନ, ଫୁସଫୁସ୍ ହେବ ମଜବୁତ

10/05/2021 at 12:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୦୫: କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଫୁସଫୁସ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଫୁସଫୁସ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛି ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବ ସମସ୍ୟା ରୋଗୀମାନଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଦେଉଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଏବଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମାଧାନ । ଫୁସଫୁସ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫୁସଫୁସକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଦୈନିକ କିଛି ଜିନିଷ ଗ୍ରହଣ କରି ଫୁସଫୁସକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସ୍ତର ହ୍ରାସ ପାଇବ ନାହିଁ ।

PunjabKesari

ତୁଳସୀ :

ପୋଟାସିୟମ୍, ଆଇରନ୍, କ୍ଲୋରୋଫିଲ୍, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍, ଭିଟାମିନ୍-ସି ଗୁଣରେ ଭରପୂର ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଫୁସଫୁସକୁ ମଜବୁତ କରିଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ୪-୫ଟି ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଚୋବାନ୍ତୁ । ଆପଣ ତୁଳସୀ ର କାଢା ମଧ୍ୟ ପିଇପାରିବେ ।

PunjabKesari

ଯଷ୍ଟିମଧୁ :

ଯଷ୍ଟିମଧୁରେ ଭିଟାମିନ୍ ବି, ଇ, ଫସଫରସ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ଆଇରନ୍ ଭଳି ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଆଣ୍ଟି-ବାୟୋଟିକ୍ ଗୁଣ ଭଳି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ । ଯଷ୍ଟିମଧୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଥଣ୍ଡା, ଜ୍ୱରରୁ ଆରାମ ମିଳିବା ସହିତ ଫୁସଫୁସକୁ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ । ୩-୫ ଗ୍ରାମ ପାଉଡର ଆକାରରେ ଯଷ୍ଟିମଧୁକୁ ଖାଆନ୍ତୁ ।

ଡାଲଚିନ :

ଥାଇମିନ୍, ଫସଫରସ୍, ପ୍ରୋଟିନ୍, ଭିଟାମିନ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଡାଲଚିନ ଫୁସଫୁସକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଡାଲଚିନ ଇମ୍ୟୁନିଟି ବୁଷ୍ଟର ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ।

PunjabKesari

ଲବଙ୍ଗ :

ଲବଙ୍ଗଟି ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଛୋଟ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅନେକ ଉପକାରିତା ଗୁଣ ରହିଛି । ଲବଙ୍ଗ ଚାପ, ପେଟ ସମସ୍ୟା, ଶରୀର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ, ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଲବଙ୍ଗ, ହୃଦୟ, ଫୁସଫୁସ, ଯକୃତ ଇତ୍ୟାଦିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ସହିତ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ ।

   Related Posts