Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ବଢାଇବ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି, ପ୍ରତିଦିନ ପିଇଲେ ମିଳିବ ଏହିସବୁ ଫାଇଦା

30/12/2020 at 4:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦।୧୨: ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଲାଭଦାୟକ । ମୌସମ୍ବିରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ପୋଟାସିୟମ୍ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ କୁ ପ୍ରାୟ ସବୁ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ସହଜରେ ସବୁଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥାଏ । ମୌସମ୍ବିରେ ଫାଇବରର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଭରପୂର ରହିଛି, ଯାହା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଉପକାରୀ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଲାଭଦାୟର ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍…

-ସ୍କର୍ଭି ଏକ ଏମିତି ରୋଗ ଯେଉଁଥିରେ ମାଢିରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିଥାଏ । ଏହା ଭିଟାମିଟ୍ ସି ଅଭାବରୁ ହୋଇଥାଏ । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ରେ ଭିଟାମିଟ୍ ସି ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି ଯାହା ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

-ପାଚନ କ୍ରିୟା ପାଇଁ ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ବେଶ୍ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ମୌସମ୍ବିର ମିଠା ସ୍ବାଦ ଏବଂ ଏସିଡ୍ ମାତ୍ରା ଥିବାରୁ ଏହାର ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ପାଚନ କ୍ରିୟାରେ ସହାୟତା ମିଳିଥାଏ । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ପେଟର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ ।

-ପ୍ରତିଦିନ ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାର ସଠିକ୍ ଭାବେ ହୋଇଥାଏ । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ସହ ଶରୀରକୁ ରୋଗ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

-ମୌସମ୍ବିରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ମାତ୍ରା ବହୁତ କମ୍ ହୋଇଥାଏ । ଫଳରେ ଓଜନ କମାଇବାରେ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ପିଇଲେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ଓଜନ ବଢିବାର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ ।

-ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ଖୁବ୍ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ମା’ ଏବଂ ଛୁଆ ଉଭୟଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

-ମୌସମ୍ବି ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ବାରା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲର ମାତ୍ରା ସଠିକ୍ ରହିଥାଏ । ଏହାଦ୍ବାରା ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts