Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ହୋଟେଲ ବଏରୁ ଯାତ୍ରା ହିରୋ କେମିତି ହେଲେ ହୃଷିକେଶ : ‘କଉଡି ଖେଳ’ରୁ ‘ସିନ୍ଦୁର କହିବ ସ୍ବାମୀ କାହାର’ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେମିତି କଟିଲା ଲମ୍ବା ରାସ୍ତା ଜାଣନ୍ତୁ…

9/01/2019 at 5:06 PM

ଭଦ୍ରକ ୯|୧: ହୋଟେଲ ବଏରୁ ଯାତ୍ରା ହିରୋ , ପୁରା ଲମ୍ବା ରାସ୍ତା । ବେଳେ ବେଳେ ଝୁଂଟିଛନ୍ତି, ହଲେ କେବେ ବି ପଡି ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ରାଉରକେଲାର ମେ-ଫେୟାରରେ ହୋଟେଲ ବଏ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ , ସେ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ମିଷ୍ଟର ରାଉରକେଲା । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିଲା କଳା, ଆଉ ଭରି ରହିଥିଲା ପ୍ରତିଭା । ମିଷ୍ଟର ରାଉରକେଲା ହେବା ପରେ , ସେ ଆଉ ପଛକୁ ଫେରି ଚାହିଁ ନାହାଁନ୍ତି । ଅନେକ ସଫଳ ନାଟକରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ, ନିଜର ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ହଁ , ଆମେ କହୁଛୁ ଯାତ୍ରା ହିରୋ- ହୃଷିଙ୍କ କଥା । ହୃଷିକେଶ ମିଶ୍ର ଓରଫ ହୃଷି , ତାଙ୍କ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଯିଏ ଦେଖିଛି , ସିଏ ତାଙ୍କୁ ମନେ ରଖିଛି । 

ଜଗତସିଂହପୁର କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ବିଜିପୁର ଗାଁର ଗୁଲିଗାଲିଆ ଟୋକା ହୃଷି । ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରେ , ପାଠ ପଢାରେ ଡୋରି ବାନ୍ଧି ଦଲେ । ସେ ପ୍ରଥମେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ତ୍ରିନାଥ ଗଣନାଟ୍ୟରେ । ମୁଣ୍ଡରେ ଚେୟାର ବୋହିବାଠୁ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିବା , ସବୁ କିଛି ସେ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଶେଷରେ ସେ ହିରୋ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କଲେ । କୋଣାର୍କ ଗଣନାଟ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ୧୧ବର୍ଷ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । କଉଡି ଖେଳ ନାଟକ ତାଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ । ତା,ପରେ ଅନେକ ସଫଳ ନାଟକରେ ସେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଅଧା ସ୍ତ୍ରୀ ଅଧା ପ୍ରେମିକା , ପାକିସ୍ତାନ ଝିଅ ଭାରତ ବହୁ , ସିନ୍ଦୁର କହିବ ସ୍ବାମୀ କାହାର , ହସୁଛି କେବଳ କାନ୍ଦିବା ପାଇଁ , ରାକ୍ଷୀ ଭିଜିଗଲା ଆଖିରେ ଲୁହ ନାଟକ ଆଦି ଅନ୍ୟତମ । 

ମଂଚରେ ଅଭନୟ କଲା ବେଳେ ଯେତେବେଳେ କାନ୍ଦନ୍ତି , ହୃଷିଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦେଖି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କାନ୍ଦି ପକାନ୍ତି । କେବଳ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନୁହେଁ, ପୁଅବି କାନ୍ଦନ୍ତି । ମିଟୁନା ସ୍ବାଇଁ ଓ ନଳିନୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ତବେ ଜୁଲି ପଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ କିଛି କମ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କହନ୍ତି ହୃଷି ।  କୋଣାର୍କ ଗଣନାଟ୍ୟ ପରେ ଇଷ୍ଟର୍ଣ ଅପେରା , ନିୟୁ ବାଣେଶ୍ବରୀ , ଇନ୍ଦ୍ରଭୁବନ  ଆଦି ଅପେରା ପାର୍ଟି ରେ ଅଭିନୟ ପରେ ଏବେ ତୁଳସୀ ଗଣନାଟ୍ୟରେ ଅଭିନୟ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତବେ ଆଜିର ଦର୍ଶକ ନାଟକ ପ୍ରତି ବିମୁଖ ହୋଇ ରେକର୍ଡ  ଡ୍ୟାନ୍ସ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ହୃଷି କହନ୍ତି । ଆଉ ଏଥିବାଇଁ ସେ ନାଟ୍ୟକାର ଓ ପ୍ରଯୋଜକଙ୍କୁ ଦାୟିକରିଛନ୍ତି । 

ରିପୋର୍ଟ- ସର୍ବଶ୍ବେର ନାଥ 

   Related Posts