Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ରହସ୍ୟମୟ ପୁସ୍ତକ ‘ସୈତାନର ବାଇବେଲ’, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ସାଇତା ହୋଇଛି ଅଜଣା ଲେଖକଙ୍କର ଏହି ବହି

15/08/2019 at 8:25 PM

ବିଶ୍ୱରେ ଅନେକ ପୁସ୍ତକ ଓ ଗ୍ରନ୍ଥ ରହିଛି। ଯେଉଁଗୁଡିକ ମନୁଷ୍ୟକୁ ସୁସ୍ଥ ସାମାଜିକ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି। ଏଥିରେ ଆମେ ବାଇବେଲ, ଗୀତା, କୁରଆନ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଧର୍ମର ଧର୍ମଗ୍ରନ୍ଥକୁ ଗ୍ରହଣ କରେ। ଏହା ଛଡା ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ମହାମନିଷିମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଦିବ୍ୟ ଦର୍ଶନକୁ ପୁସ୍ତକ ଓ ଗ୍ରନ୍ଥ ଆକାରରେ ମାନବ ସଭ୍ୟତାକୁ ଦେଇଯାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏତେ ସବୁ ଉପାଦେୟ ପୁସ୍ତକ ସହ ବିଶ୍ୱରେ ରହସ୍ୟମୟ ‘ଶୈତାନର ବାଇବେଲ’ ଥିବା ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ଦନ୍ତ କଥା ଏବେ ସତ୍ୟରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୃଥିବୀର କେଉଁଠି ରହିଛି ଏହି ଏହି ବାଇବେଲ ଓ ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ରହସ୍ୟମୟ କଥା।  

ଏହି ପୁସ୍ତକର ନାମ ଯେପରି ପୁସ୍ତକଟି ମଧ୍ୟ ସେହିପରି । ସବୁ ପୁସ୍ତକ, ଗ୍ରନ୍ଥ କାଗଜ ଓ ପୋଥି ଆଦିରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସୈତାନର ବାଇବେଲ ଲେଖାଯାଇଛି ଚମଡା ପତ୍ରରେ। ମାତ୍ର ୧୬୦ ପୃଷ୍ଠାର ଏହି ଗ୍ରନ୍ଥର ଓଜନ ପ୍ରାୟ ୮୫ କେଜି ପାଖାପାଖି । ଯାହାକୁ ଉଠାଇବାକୁ ୨ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିଥାଏ। ସୈତାନର ଆଦେଶରେ ଏହାକୁ ଲେଖାଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ପୁସ୍ତକ ପ୍ରତି ସର୍ବଦା ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ରହିଆସିଛି। ଏହି ପୁସ୍ତକଟି ଏବେ ସ୍ୱିଡେନର ଗ୍ରନ୍ଥାଗାରରେ ସଂରକ୍ଷିତ ହୋଇ ରହିଛି। ଏହାର ଏଭଳି ନାମକରଣର ଅନ୍ୟ ଏକ କାରଣ ହେଉଛି ପୁସ୍ତକର ମଲାଟରେ ରହିଛି ସୈତାନର ଛବି।

୮୯ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଉଚ୍ଚ ଓ ୪୯ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଚୌଡା ଏହି ପୁସ୍ତକ ବିଷୟରେ ଶୁଣା ଯାଏ ଯେ ଯିଏବି ଏହାକୁ ଲେଖିଛନ୍ତି ସେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସାରା ୧୬୦ ପୃଷ୍ଠା ଲେଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ବୈଜ୍ଞାନିକ କିନ୍ତୁ ଏ କଥାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରନ୍ତି ନାହିଁ। ପୁସ୍ତକର ପ୍ରାଚୀନତା ଓ ସେ ସମୟର ଲେଖନ ଶୈଳୀ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଏହାକୁ ଲେଖକ କେବେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଲେଖି ପାରିନଥିବ। କିଛି ଗବେଷକଙ୍କ ମତରେ ଯେଉଁ ପ୍ରଣାଳୀରେ ପ୍ରାଚୀନ ପୁସ୍ତକଟି ଲେଖା ଯାଇଛି ସେଥିପାଇଁ ଲେଖକଙ୍କୁ ଅନୁନ୍ୟ ୨୫ରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଥିବ। ତେବେ ଆଉ କିଛି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏହି ପୁସ୍ତକପଛର ରହସ୍ୟ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଛନ୍ତି। ପୁସ୍ତକ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ଯାହା କହିଛନ୍ତି ତାହା ବାସ୍ତବିକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ। ଏହି

ବୈଜ୍ଞାକନିକମାନଙ୍କ ଅନୁସାରେ ପୁସ୍ତକ ସମ୍ପର୍କରେ ଯାହାବି ଶୁଣା ଯାଉଛି ଓ ଲୋକେ ଯାହା ବି କହୁଛନ୍ତି ତାହା ବାସ୍ତବିକ ସତ୍ୟ। କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସୈତାନ ବସ କରି ୨୫ କି ୩୦ ବର୍ଷ ନୁହେଁ ମାତ୍ର ଦିନରେ ନିଜର ସବୁ କଥା ଲେଖାଇଥିବା ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ କୌଣସି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଏହାକୁ ସୈତାନ କେବେ, କାହାଦ୍ୱାରା ଓ କାହିଁକି ଲେଖାଇଥିଲା।   

   Related Posts