Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଯାହାକୁ ମିଳିଛି ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ: ଜାଣନ୍ତୁ ସେ କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ତାକୁ ମିଳିବ ଫାଶୀ

26/01/2019 at 1:05 PM

ହସନପୁର ୨୬/୧ : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ରହିଛି ଏମିତି ଏକ ଗାଁ ଯେଉଁଠି ୧୦ ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଯାହାକୁ ନେଇ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ  ଅଛନ୍ତି | ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୭ଜଣଙ୍କର ଏକାଥରକେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ପରିବାରର ୭ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ସ୍ବଭାବିକ ନଥିଲା | ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା | ଆଉ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସେହି ପରିବାର ଝିଅ ଶବନମ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେହି ଗାଁର ଲୋକେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ନାଁ ଶବନମ ରଖୁନାହାନ୍ତି | ଶବନମକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ |

ପରିବାରର ୭ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଶବନମ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଶବନମ ଫେରାର ହେବ ଯୋଗୁଁ ପୋଲିସ ଶବନମ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲା | ପୋଲିସ ଉଭୟ ଶବନମ ଏବଂ ତାର ପ୍ରେମିକକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲା ଏବଂ ଶବନମକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିଥିଲା | ଶବନମ ନିଜ ଦୋଷ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା | ଶବନମର କଥା ଶୁଣି ପୋଲିସର ମଧ୍ୟ ହୋସ ଉଡିଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ହସନପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାବନଖେଡି ଗାଁରେ ୨୦୦୮ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧୪  ତାରିଖରେ ଘଟିଥିଲା ଗଣହତ୍ୟା | ଯାହା ସମଗ୍ର ଅଂଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳେଇ ଦେଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୦ ବର୍ଷ ୮ ମାସ ବିତିଯାଇଛି | ହେଲେ ସେହି ଦିନର ସେ ଭୟଙ୍କର ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହୋଇନାହିଁ |

ଶବନମ କହିଥିଲା ଯେ, ସେ ନିଜେ ହିଁ ତା’ ପରିବାର ୭ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ୭ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ବାପା, ମା, ଦୁଇ ବିବାହିତା ଭଉଣୀ, ଦୁଇ ଜ୍ୱାଇଁ ଏବଂ ୧୦ ମାସର ନିରୀହ ଶିଶୁ | ଗଳା କାଟିଦେବାରୁ ପରିବାରର ସମସ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଘଟଣାର ଖୁଲାସା ପରେ ଅମରୋହା ଅଦାଲତରେ ସବନାମଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ଏବଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ସବନାମର ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଥିଲେ | ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମଧ୍ୟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସମ୍ମତି ଜଣାଇଛନ୍ତି | ସବନମ ପୁଣିଥରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛି | ଚଳିତ ମାସରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ |

   Related Posts