Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୬୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି ପୂରା ଫିଟ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ପ୍ରତିଦିନ କଣ କଣ ଖାଇଥାନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ…

17/09/2019 at 3:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୯: ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ। ୧୯୫୦ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭ତାରିଖରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ପୂରା ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଥରେ ବି ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଫିଟନେସର ରାଜ କ’ଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଶୁଦ୍ଧ ନିରାମିଷାସୀ। ସେ ସକାଳ ୫ଟାରେ ଉଠି ଯାଆନ୍ତି। ସେ ରାତି ଯେତେଟାରେ ଶୋଇଲେ ସୁଦ୍ଧା ସକାଳେ ଶୀଘ୍ର ଉଠିଥାଆନ୍ତି। ସେ ସବୁଦିନ ଯୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମୋଦି ଜଳଖିଆରେ ପୋହା ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜଳଖିଆରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଜୁରାଟୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ। ସେ ଖେଚୁଡ଼ି,ଦହି,ଉପମା,ଖାକରା ଆଦି ଗୁଜୁରାଟୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସେ ଅଦା ଚା’ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ମୋଦି ଲଞ୍ଚରେ ବିନା ମସଲାଯୁକ୍ତ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାଆନ୍ତି। ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ସେ ଭାତ,ଡାଲି,ତରକାରୀ ଏବଂ ଦହି ଖାଇଥାଆନ୍ତି। ଗହମ ରୁଟି ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟୀ ଭାକରୀ ଖାଇବାକୁ ବେଶୀ ଭଲ ଲାଗେ। ସଂସଦ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ସେ ସଂସଦ ଭବନର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଫ୍ରୁଟ ସାଲାଡ ଖାଇଥାଆନ୍ତି।

ରାତ୍ର ଭୋଜନରେ ମୋଦି ହାଲୁକା ଭୋଜନ କରିଥାଆନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟୀ ଖେଚୁଡ଼ି ବ୍ୟତୀତ ସେ ଭାକରୀ,ଡାଲି ଏବଂ ବିନା ମସଲା ଯୁକ୍ତ ତରକାରୀ ଖାଇଥାଆନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନବରାତ୍ରିରେ ଉପବାସ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମତରେ ଉପବାସ କରିବା ଦ୍ବାରା ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ। ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ମୋଦି ପ୍ରତି ବର୍ଷ ନବରାତ୍ରିରେ ପୂରା ୯ଦିନ ଉପବାସ କରନ୍ତି। ଉପବାସ ସମୟରେ ସେ କେବଳ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଥାଆନ୍ତି।

   Related Posts