Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ବିଜେପୁରରେ କେଉଁଦଳ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବ ଜାଣନ୍ତୁ, ସବୁଦଳ ଏଥର ସିରିୟସ

24/09/2019 at 4:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୯: ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କସରତ ଜୋରଦାର । ରାଜ୍ୟର ୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳର କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥି ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ସେନେଇ ଦଳୀୟ ସ୍ତରରେ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚାଲିଛି । ଦୁଇ- ତିନି ଦିନ ଭିତରେ ସମସ୍ତେ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବେ । ତେବେ ଏଥର ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ କିଭଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ସେନେଇ ଆଜି ଦଳର ସମନ୍ବୟ କମିଟି ବୈଠକରେ ବ୍ୟାପକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।

ବରିଷ୍ଠ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ସମନ୍ବୟ କମିଟି ବୈଠକ ବସି ଦଳର ରଣନୀତି ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥି ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ରିପୁନାଥ ସେଠ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପରିବାରର କାହାକୁ ଟିକେଟ ମିଳିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହାପରେ ବି ୪ ଜଣ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ନାଁ ଏଆଇସିସିକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେହେତୁ ବିଜେପୁର ଏକଦା କଂଗ୍ରେସର ଗଡ ଥିଲା ସେଥିପାଇଁ ପୂର୍ବସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ବ୍ୟଗ୍ର ।

ସେପଟେ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ୩ ଜଣଙ୍କ ନାଁକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଆଲୋଚନା କରିବାପରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ତାଲିକା ସଂସଦୀୟ କମିଟିକୁ ପଠାଇଛି । ଯେଉଁଥିଲେ ସନତ ଗଡତିଆ, ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ ଓ ଅଶ୍ବିନୀ ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି । ସେପଟେ ବିଜେଡି ବିଜେପୁରକୁ ନେଇ ସବୁଠୁ ବେଶୀ ସିରିୟସ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ ଘନଘନ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ନବୀନ ନିବାସରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି ।

ଏଥିରେ ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କ ନାଁ ଉପରେ ମୋହର ବାଜିବା ସହ ଦଳର କେଉଁନେତା ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ କେଉଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିବେ ସେନେଇ ଫାଇନାଲ ହେବ । ରୀତା ସାହୁଙ୍କ ସହିତ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମାନୀନି ଭୋଇଙ୍କ ନାଁକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା ଚାଲିଛି । ଗତଥର ବରଗଡର ସାଂସଦ ଥିବା ପ୍ରଭାସ ସିଂ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ। ୩୦ ତାରିଖ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବାର ଶେଷ ଦିନ ଥିବାରୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କ ନାଁ ଉପରେ ମୋହର ବାଜିବ ।

ଦେଢବର୍ଷ ଭିତରେ ବିଜେପୁରବାସୀ ୩ଥର ଭୋଟ ଦେବେ । ଭୋଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ କିଏ ହେବ ସେମାନଙ୍କର ବିଧାୟକ

   Related Posts