Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

କିଏ ହେବେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟର ଉପଅଧିନାୟକ ? ରେସରେ ଏହି ୩ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି

17/09/2021 at 5:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୯ : ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି । ଆସନ୍ତା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପରେ ସେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟିରେ ଉପଅଧିନାୟକ ପଦ କାହାକୁ ମିଳିବ ସେ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।

ଉପଅଧିନାୟକ ଦୌଡରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଲୋକେସ୍‌ ରାହୁଲ, ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଭାଇସ୍‌ କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ଦୌଡରେ ରହିଛନ୍ତି ଅଭିଜ୍ଞ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହ । ବିରାଟ କୋହଲି ଟି ୨୦ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାନେଇ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଏ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପରେ ଟି-୨୦ ଟିମର ଅଧିନାୟକ କିଏ ହେବେ ସେ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଲାଗିରହିଛି । ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ବ ନେଇପାରନ୍ତି । ଅଧିନାୟକ ଦୌଡରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନାଁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବା ବେଳେ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ କେହି ନଥିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି । କାରଣ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରୋହିତ ବେଶ୍‌ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ତୁଲାଇସାରିଛନ୍ତି ।

Jasprit Bumrah, KL Rahul and Rishabh Pant

ତେଣୁ ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଉପଅଧିନାୟକ ପଦବୀ ଖାଲି ରହିବ । ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେସ ରାହୁଲ, ଋଷଭ ପନ୍ତ କିମ୍ବା ବୁମରାହଙ୍କୁ ଉପଅଧିନାୟକ କରାଯାଇପାରେ । ଆଇପିଏଲରେ ରାହୁଲ ଏବଂ ପନ୍ତ ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ତୁଲାଉଛନ୍ତି । ସେହି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଦାବିଦାର ଭାବେ ନିଆଯାଉଛି । ଏପଟେ ସ୍ପିଡ୍‌ ଷ୍ଟାର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ଡାର୍କହର୍ଷ ଭାବେ ନେଇପାରେ ବିସିସିଆଇ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ରୋହିତଙ୍କ ବୟସାଧିକ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଦିଆଯାଇନପାରେ । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଲୋକେସ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟିମର ଅଧିନାୟକ ଭାର ମିଳିପାରେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଖପ୍ପା ରହିଛି ବିସିସିଆଇ । ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ଅରାଜକତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ତେଣୁ ବିରାଟଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଯଦି ରୋହିତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଉପଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ କିଏ ନେବେ ତାହା ଉପରେ ନଜର ରହିଛି ।  

   Related Posts