Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ନବ ଦାସ କହିଥିଲେ ଝାରସୁଗୁଡାରେ ବିଜେଡି ଝଣ୍ଡା ଧରିବାକୁ କେହି ରହିବେ ନାହିଁ, ଏବେ ନବ ନିଜେ ଧରିବେ ଝଣ୍ଡା : ଭଲ କଥା ବୋଲି କହିଲେ କିଶୋର ମହାନ୍ତି

14/01/2019 at 3:10 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪|୧: ନବଦାସ ବିଜେଡିରେ ମିଶିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଝାରସୁଗୁଡାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ବିଜେଡି ନେତା କିଶୋର ମହାନ୍ତି । ଦଳରେ କିଏ ଯୋଗ ଦେବେ ଦଳ ସୁପ୍ରିମୋ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।ସେଥିରେ ତାଙ୍କର କିଛି କହିବାର ନାହିଁ ବୋଲି କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବ ଦାସ ଏବଂ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ପାରମ୍ପରିକ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ । ନବ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଝାରସୁଗୁଡା ଆସନରୁ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପାଇଁ ଚାହିଁବେ । ଏପଟେ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ବରାବର ଏହି ଆସନରୁ ଲଢି ଆସୁଛନ୍ତି । ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ନବ ଦାସ ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ଫଳରେ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ବିଜେଡି ଛାଡି ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ତେବେ ନବ ଦାସ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବାପରେ ସେ ଦଳ ଛାଡିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁ ନହିଁ ବୋଲି କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ।  

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଳ ଯାହା ଦାୟିତ୍ବ ଦେବ ତାହା ତୁଲାଇବି । ଦଳରେ ରହିଛି ଓ ରହିବି ମଧ୍ୟ । ନିର୍ବାଚନ ଆସିଲେ କିଏ କେଉଁଠି ଛିଡ଼ା ହେବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି କିଶୋର କହିଛନ୍ତି । ନବ ଦାସ କହିଥିଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ବିଜେଡିର କେହି ଝଣ୍ଡା ଧରିବାକୁ ରହିବେନି । ଏବେ ସେ ବିଜେଡିକୁ ଝଣ୍ଡା ଧରିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି, ଏହା ଭଲ କଥା ବୋଲି କିଶୋର କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝାରସୁଗୁଡା ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ନବ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା ପରେ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ଉଷ୍ମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts