Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବାଇକ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୩୮ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ କଲା ଉଦ୍ଧାର

8/01/2021 at 11:50 AM

କୋଟା, ୦୮/୦୧: ବାଇକ୍ ଚୋରିକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ରାଜସ୍ଥାନର ଏକ ଗ୍ରାମରୁ ୩୮ ଜଣ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କୁ  ଅପହରଣ କରାଯାଇଛି ।ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗୋଟିଏ ଗାଁର ୧୦୦ରୁ ଲୋକ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ଅପହରଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।  ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସେଠାକାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରି କରୁଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ଗାଁ ଲୋକ ଏପରି କରିଥିବା ପୋଲିସ୍ କହିଛି।

ଏହି ଘଟଣା ରାଜସ୍ଥାନର ଜଲ୍‌ୱାର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଅପହରଣକାରୀ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାତ୍ଲାମ୍ ଜିଲ୍ଲାର ହୋଇଥିବା ରାଜସ୍ଥାନର ପୋଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଭନୱାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଥାନା ଅଧିନରେ ଆସୁଥିବା ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ସୀମା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି କଞ୍ଜର ଜାତିର ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ତମ୍ୱୁ ଟାଣି ରହୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରି କରୁଥିବା ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କରି ଏପରି ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ଶ୍ରୀ ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ପୋଲିସ୍ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ୬ ଜଣ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରାଯିବା ସହ ଏହି ଘଟଣାରେ ବ୍ୟବହୃତ କାରକୁ ପୋଲିସ୍ ଜବତ କରିଛି।

 ଘଟଣା ଅନୁସାରେ ପାଖ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଚୋରିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ଅପହରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଚୋରି ସୀମାରେ ରହୁଥିବା ଆଦିବାସୀମାନେ କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ସେଠାକାର ଗ୍ରାମବାସୀ ବନ୍ଧୁକ, ଲୁହା ରଡ୍ ଏବଂ ଠେଙ୍ଗାଧରି ଆଦିବାସୀ ରହୁଥିବା ବାମଦେବରିଆ ଓ ହଜଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗାଁ କୁ ସେମାନେ ଘେରାଉ କରି ନେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଗ୍ରାମରେ କୌଣସି ପୁରୁଷ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ତେଣୁ ସେମାନେ ଗାଁରେ ଥିବା ୩୮ ଜଣ ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କୁ ବସ୍‌ ଯୋଗେ ଉଠେଇ ନେଇଥିବା ପୋଲିସ୍‌ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ରାଜସ୍ଥାନ ପୋଲିସ୍‌ ବସ୍‌ଟିକୁ ଅନୁସରଣକରି ଅଟକାଇଥିଲା ଏବଂ ଅପହୃତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

   Related Posts