Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାର ପରେ ନୂଆ ପନ୍ଥା ଆପଣାଇଛନ୍ତି ଅପରାଧି: ମୁଣ୍ଡ ଜାମିନ ରଖି ମାଗୁଛନ୍ତି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା

5/07/2020 at 3:59 PM

ଜୟପୁର୫/୭: ଜୟପୁରରେ ବଦଳୁଛି ଅପରାଧର ତରିକା। ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାର ପରେ ଟଙ୍କା ଏବେ ଲୋକଙ୍କୁ କରା ଯାଉଛି ଅପହରଣ। ବାହାରର ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଏବେ ଟାର୍ଗେଟରେ। ଏହି ଅପରାଧିକା ଘଟଣାରେ  ସ୍ଥାନୀୟ ଅପରାଧି ସାମିଲ ରହୁଛନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ଜୟପୁର ସଦର ପୋଲିସ। ଏଥିସହ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।ହେଲେ ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସି ଯାଇଛି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ।

ଲକ୍ ଡାଉନରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଜୟପୁରରେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ନୂଆ ଚାଲ୍।  ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାରରେ ଏବେ ନୂଆ ପନ୍ଥା ଆପଣାଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅପହଣ କରି ମୁଣ୍ଡ ଜାମିନ ରଖାଯାଉଛି। ଟାର୍ଗେଟରେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଟ୍ରକ ଓ ଟ୍ରକ କର୍ମଚାରୀ।ଲକ୍ ଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଜିଲ୍ଲାରେ  ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ କମିଥିବାରୁ ଅପହରଣ କରି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ତରିକାକୁ ବାଛିଛନ୍ତି ଏହି ପେଷାଦାର ଅପରାଧୀ। ଆଉ ଏହି ଅପରାଧୀ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ।ଏମିତି କିଛି ଅଭିଯୋଗ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ପାଖରେ ଥିବା ବେଳେ ଏହାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି କରିଛି ଜୟପୁର ସଦର ପୋଲିସ। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଏକ ଟ୍ରକକୁ ଅପହରଣ କରିବା ଓ ଏହି ଟ୍ରକର ୨ ଜଣ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅପହରଣ କରି ୨ ଦିନ ମୁଣ୍ଡ ଜାମିନ ରଖିବା ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ପୋଲିସ।

ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ପଡୋଶୀ ଛତିଶଗଡ଼ର ରାୟପୁରରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ ପ୍ଳାଷ୍ଟିକ ଚେୟାର ବୋଝେଇ କରି ଜୟପୁର  ଆସିଥିଲେ। ଆଉ ଜୟପୁରରେ ଏହି ଅନଲୋଡିଂ ସାରିବା ପରେ ମାଲ ପୁଣି ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ଲୋଡିଂ କରିବାର ଥିଲା। ତେଣୁ ଜୟପୁରରୁ ଏମାନେ ବିଶାଖାପାଟଣା ଅଭିମୁଖେ ବାହାରି ଥିଲେ। ଏତିକି ବେଳେ ଜୟପୁରରୁ କିଛି ଦୂରରେ ଗୋଟିଏ ମାରୁତି କାରରେ କିଛି ଯୁବକ ଟ୍ରକଟିକୁ ପିଛା କରି ଅଟକାଇ ଥିଲେ। ଟ୍ରକରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ୨ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଅପହରଣ କରିବା ସହ  ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ମୁଣ୍ଡ ଜାମିନ ରଖିଥିଲେ। ଏପରି କି ଟ୍ରକଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଜୟପୁର କେନାଲ ନିକଟରେ ଲୁଚାଇ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୌଶଳ କ୍ରମେ ରାଜୁ ନାମକ ଜଣେ ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର ଅପରାଧୀଙ୍କ କବଳରୁ ଖସି ଆସି ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଖା ପରେ ଘଟଣା ଉପରୁ ପରଦା ହଟିଥିଲା।

ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଏହି ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସି ଯାଇଛି। ଲକ ଡାଉନରେ ବି କମୁନି ଅପରାଧ। ପୋଲିସ ଅପରାଧ ରୋକିବାକୁ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବି ଅପରାଧୀମାନେ କିନ୍ତୁ ପୋଲିସଠୁ ଦୁଇ ପାଦ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts