Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ‘କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ’ ଯାତ୍ରା : କଟକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଟକାଇଲା ପୋଲିସ

9/11/2020 at 4:19 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୯।୧୧: କଂଗ୍ରେସ ସଭବନରୁ ବାହାରିଥିବା କଂଗ୍ରେସର ‘କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ’ ରାଲି କଟକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଟକାଇଲା ପୋଲିସ । ଗୋପାଳପୁର ନିକଟରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକାଇଛି । ସହରରେ ଭିଡ଼ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ପୋଲିସ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । କେବଳ ଚେଲାକୁମାରଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଗାଡ଼ିକୁ କଟକ ଭିତରକୁ ଯିବା ଲାଗି ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୋମବାର ସକାଳେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ରାଲି କରି କଟକ ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା । କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ ରାଲିରେ ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ଚେଲ୍ଲା କୁମାରଙ୍କ ସମେତ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ବିଧାୟକ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ ପ୍ରମୁଖ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରମୁଖ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିବା କୃଷକ ଆଇନ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହି ବ୍ୟାପକ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛି ।

ଗାଁ ଗାଁରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ଚେଲ୍ଲା କୁମାର । ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୃଷକଙ୍କୁ ଏହି କୃଷକ ବିରୋଧୀ ଆଇନରୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କ ଭଳି ନୂଆ ବିଧେୟକ ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଚେଲ୍ଲା କୁମାର ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପଞ୍ଜାବ ଓ ହରିୟାଣାରେ ‘କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ’ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ସେହି ଢାଞ୍ଚାରେ ପିସିସି ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ ଯାତ୍ରା କରାଯାଉଛି।

ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସର କ୍ଷେତି ବଞ୍ଚାଓ ଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି ବିଜେଡି । କୃଷକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଛି ବିଜେଡି ।କୃଷି ଆଇନର ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲଜକୁ ବିଜେଡି ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛି । କୃଷକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ବିରୋଧରେ କିଛି ହେଲେ ଦଳ ଲଢେଇ କରିବ । ସେହିପରି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ଏହି ମିଛ ପ୍ରତିବାଦକୁ ଦେଶବାସୀ ଜାଣି ସାରିଲେଣି । କଂଟ୍ରାକ୍ଟ ଫର୍ମିଙ୍ଗ ନାଁରେ କଂଗ୍ରେସ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଖରେ ମିଛ ପହଞ୍ଚାଉଛି ।

   Related Posts