Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

‘ଖେଲା ହୋବେ’ ପରେ ମମତାଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା, ହୋତା ରହେଗା ଖେଲା, ଭୋଟ୍ ପରେ ଦିଦିଙ୍କ ନୂଆ ସ୍କିମ୍, ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଦେଇପାରେ ଚକ୍‌ମା

10/06/2021 at 12:45 PM

କୋଲକାତା, ୧୦/୦୬:   ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏବେ ଖେଲା ହୋବେ । ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟ ନାରା ପାଲଟିଥିବା ଖେଲା ହୋବେ ଟିଏମସି ପାଇଁ ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇତିଲା । ଏବେ ସରକାର ଗଠନ ପରେ ଟିଏମସି ଏକ ନୂଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଖେଲା ହୋବେ ଲଞ୍ଚ୍ ହୋଇଛି । ଏହି ଯୋଜନାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲବକୁ ଫୁଟବଲ ବଣ୍ଟନ କରିବ ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ଖେଳ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଓ ଫୁଟବଲର ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହି ଯୋଜନା ଲଞ୍ଚ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସ୍କିମରେ ସମସ୍ତ କ୍ଲବକୁ ଫୁଟବଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଯୁବକ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ ହେବେ ।

ସରକାରଙ୍କ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗର କହିବାନୁସାରେ, ଜୁଲାଇ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଫୁଟବଲ ବାଣ୍ଟିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ । କେଉଁ କ୍ଲବକୁ କେତେ ଓ କିପରି ଫୁଟବଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ସେନେଇ ଅତିଶୀଘ୍ର ସୂଚନା ଦିଆଯିବ । ଏହାସହ ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାରେ ୟୁଥ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ କ୍ଲବର ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଜୁଲ ୨୮ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନିକଟରେ ସରିଥିବା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଖେଲା ହୋବେ ନାରା ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲା । ଟିଏମସିର ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ରାଲିରେ ଏହି ନାରାର ଗୀତ ବାଜୁଥିଲା । ଟିଏମସି ନେତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ରାଲିରେ ଏହି ନାରା ଉଚ୍ଚାରଣ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିଲେ ।

   Related Posts