Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲା ଶିକ୍ଷକ : ୬୦ବର୍ଷର ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲା କୋର୍ଟ

30/01/2020 at 3:57 PM

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍ ୩୦/୧: କେରଳର ଜଣେ ସ୍କୁଲ୍ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ବୁଧବାର ୬୦ବର୍ଷର ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହିକି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଯେଉଁ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ ସେ ଆଂଶିକଭାବେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ। ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ମାମଲାରେ ଏତେ ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡ ଘୋଷଣା ବୋଧହୁଏ ପ୍ରଥମ ମାମଲା।

ଦଣ୍ଡ ଘୋଷଣା କରିବା ସମୟରେ କୋଝିକୋଡରେ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପୀଡ଼ିତ ପରିବାରକୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ,ପୀଡ଼ିତା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କାହାକୁ ନ କହିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଫିରୋଜ ଖାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨୦୧୭ମସିହାରେ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ।

ପୀଡ଼ିତା ତାଙ୍କର କେତେକ ସହପାଠୀଙ୍କୁ ନିଜର ଦୁଃଖ କାହାଣୀ କହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହପାଠୀମାନେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପାନେ ଦେବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସ୍କୁଲରେ ଏକ କାଉନସିଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ସେହି ପୀଡ଼ିତା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ କଥା ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା  ଏବଂ ଏହା ପରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇବା ବେଳେ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟର ବିଚାରପତି କହିଥିଲେ ଯେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ସମାଜ ପାଇଁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ହେବା ଉଚିତ୍। ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଶୋଷଣ କରିଥିବାରୁ କୌଣସି ସହାନୁଭୂତିର ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି।

   Related Posts