Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି ଶ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭସ୍ୱାମୀ ମନ୍ଦିର, କହିଲେ-ଦାନ ଦ୍ୱାରା ପୂରଣ ହେଉନି ଖର୍ଚ୍ଚ

18/09/2021 at 9:00 AM

କେରଳ ୧୮/୦୯:  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ସାରା ଦେଶରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ମନ୍ଦିରଗୁଡ଼ିକର କବାଟ ଏବେ ଖୋଲା ଯାଇଥାଇପାରେ, ତଥାପି ଅନେକ ମନ୍ଦିରର ଅବସ୍ଥା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଧୁରି ନାହିଁ। କେରଳର ଶ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭସ୍ୱାମୀ ମନ୍ଦିର ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଏହି କାରଣରୁ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରଶାସନିକ କମିଟି ଟ୍ରଷ୍ଟର ଅଡିଟ୍ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ମନ୍ଦିର ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟଦାୟକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଦାନ ଏହାର ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ନୁହେଁ।

Sree Padmanabhaswamy temple, Thiruvananthapuram - hinduism | spiritual  blogs india | Expanded Consciousness| Awakening People| subconscious mind  power | Mindfulness meditation |

କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବରିଷ୍ଠ ଆଡଭୋକେଟ ଆର ବସନ୍ତ, ଜଷ୍ଟିସ ୟୁୟୁ ଲଲିତ, ଜଷ୍ଟିସ ଏସ ରବିନ୍ଦ୍ର ଭଟ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ବେଲା ଏମ ତ୍ରିବେଦୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେରଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏବେବି ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରହିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ଦିରର ମାସିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ୧.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆମକୁ ଅତି କଷ୍ଟରେ ୬୦-୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିପାରୁଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ଶ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭସ୍ୱାମୀ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଆମେ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁରୋଧ କରିଛୁ।

Sree Padmanabhaswamy Temple: History, Significance, Structure, Controversy  and More

୨୦୧୩ ଅଡିଟ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ପାଖରେ ୨.୮୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ୧.୯୫ କୋଟିର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି। ଆଡଭୋକେଟ୍ ଆର ବସନ୍ତ ବେଞ୍ଚକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏହି ଟ୍ରଷ୍ଟ ଗଠନ କରାଯାଇଛି, ତେଣୁ ସେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିରରେ ସହଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ୍। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟ୍ରଷ୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ଅରବିନ୍ଦ ଦତ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ରାଜ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ଏକ ଜନସାଧାରଣ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଶାସନରେ କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ।

   Related Posts