Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୫୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୫୦୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସି ପଡିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଏଜାଜ ପଟେଲଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପହାର ଦେଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସବୁ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସୁଙ୍କି ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେଲେ ୨ ଟ୍ରକ୍
  • ||
  • ଗଜପତି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୂଆଗଡ଼ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଶି ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଶୁଖିଲା ଓ ଖରାଟିଆ ରହିବ ପାଗ
  • ||

ବକରିଦ୍‌ରେ କଟକଣା କୋହଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରୁ କେରଳ ସରକାର, ନଚେତ୍ ଯିବୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ: ଚେତାବନୀ ଦେଲା ଆଇଏମଏ

18/07/2021 at 10:59 PM

ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ୧୮।୦୭: କରୋନା କାଳରେ  ବକରିଦ୍‌ ପର୍ବ ପାଇଁ କଟକଣାରେ କୋହଳ କରିଛନ୍ତି କେରଳ ସରକାର। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ଏପରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନେଇ ଖପ୍ପା  ଭାରତୀୟ ମେଡିକାଲ ସଂଘ ବା ଆଇଏମ୍‌ଏ। ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନକରନ୍ତି ତେବେ ସଂଘ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ ବୋଲି ଆଇଏମ୍‌ଏ କହିଛି।

ଏନେଇ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଇଦ-ଅଲ୍-ଅଦାହ ଓ ବକରିଦ୍‌ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଭିଡ଼ ଜମାଇବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଲିଦେବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହେଁ। ଏପରି ନକରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛ ଆଇଏମ୍‌ଏ। ଆଉ ଯଦି ସରକାର ନଶୁଣନ୍ତି ତେବେ ସଂଘ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାଇ ଦେଇଛି ଆଇଏମ୍‌ଏ।

ଜୁଲାଇ ୨୦ ତାରିଖରେ ବକରିଦ୍‌ ଥିବାରୁ କେରଳ ସରକାର କରୋନା କଟକଣାରେ କେତେକ କୋହଳ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଠାରୁ ୩ ଦିନ ନିୟମ କୋହଳ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇିଛି ଆଇଏମଏ। ଦେଶର ଏବେ ବି କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛି। ତେଣୁ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ କରୋନା କଟକଣା କୋହଳ କରାଯିବା କଥା ନୁହେଁ ବୋଲି ଆଇଏମଏ କହିଛି।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦେଖି ୟୁପି ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ କିପରି କାଉଁଡ଼ି ଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ତାହାର ଉଦାହରଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି ସଂଘ। ଏଭଳି ଗୋଟେ ସମୟରେ କେରଳ ସରକାରଙ୍କର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖ ଦାୟକ ଏବଂ ଅନୁଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ଆଇଏମ୍ କହିଛି।

ସୂଚନଯୋଗ୍ୟ, କେରଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇ ବିଜୟନ ଶନିବାର କରୋନା କଟକଣା କୋହଳ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବକରିଦ୍‌କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମସ୍ତ ଦୋକାନ ୧୮, ୧୦ ଓ ଜୁଲାଇ ୨୦ ଏହି ତିନି ଦିନ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ରାତି ୮ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ରାଜ୍ୟର ଜିଲ୍ଲାଗୁଡିକୁ ଏ, ବି ଓ ସି ଶ୍ରେଣୀରେ ବିଭକ୍ତ କରି ସେହି ହିସାବରେ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ।

   Related Posts