Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ଜାମିନ ପରେ ବି ଜେଲରେ ରହିବେ କେରଳ ସୁନା ଚୋରି ରାକେଟର କିଙ୍ଗପିନ୍ ସ୍ବପ୍ନା ସୁରେଶ, ଇଡିରୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି କିନ୍ତୁ ରହିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲିଙ୍କ ମାମଲା

14/10/2020 at 2:11 PM

କୋଚି ୧୪/୧୦: କେରଳରେ ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବପ୍ନା ସୁରେଶଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରବର୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଦ୍ବାରା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଗୋଟିଏ ମାମଲାରେ କୋଚିର ଏକ ଅଦାଲତ ଜାମିନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତ ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ବାରା ଏ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କର ଆତଙ୍କୀ ସପୃକ୍ତି ଥିବାରୁ ସେ ଜଣେ ବଡ଼ ଅଭୁଯୁକ୍ତ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଜେଲରେ ରହିବେ। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧରେ ଉପରେ କଷ୍ଟମ ଦ୍ବାରା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବା ମାମଲାରେ ଏକ କୋର୍ଟ ସୀମାଙ୍କୁ ଆଇନଗତ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ମନି ଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାର ବିଶେଷ ଅଦାଲତ ସୁରେଶଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଡିଫଲ୍ଟ ଜାମିନା ପାଇବା ଖୁବ ଗୁରୁତ୍ବପୂଣ୍ଣ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ସୁରେଶ ଏ ଜାମିନ ପାଇଁ ସବୁ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବିଭାଗୀୟ ହେପାଜରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କଥିତ ଅପରାଧୀଙ୍କ ପାଇଁ ୧୦ ବର୍ଷ ନ୍ୟୁନତମ ଅବଧି ପାଇଁ ଜେଲଦଣ୍ଡର ସଜା ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିଲା। ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି ସୁରେଶ ସେକସନ୍ ୧୬୭ (୨)ର ସିଆରପିସର ଡିଫଲ୍ଟ ଜାମିନ ପାଇଁ ହକଦାର।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଏହି ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସୀମା ଶୁକ୍ଲା କଷ୍ଟମ କମିଶନରେଟ୍ ଜୁଲାଇ ୫ରେ ୟୁଏଇରୁ କୂଟନୈତିକ ବ୍ୟାଗରେ ୧୪.୮୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ୩୦ କେଜି ସୁନା ଜବତ କରିଥିଲେ।

   Related Posts