Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||

ଅଧା ରହିଗଲା କୋଠାଘର ସ୍ବପ୍ନ, ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତଦେହ : ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅକୁ ହରାଇ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି ପରିବାର

8/08/2020 at 11:32 AM

ମହାକାଳପଡା ୮।୮: ପୁଅର ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ରହିଥିଲା ପୁରା ପରିବାରେ । ପୁଅ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଇଛି । ଝାଟିମାଟିର ଚାଳଘର ରହିବନି କୋଠାଘର ତିଆରି ହେବ ବୋଲି ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇ ଯାଇଥିଲା ପୁଅ । ରୋଜଗାର କରି ପଇସା ପଠେଇବ ଘର ତିଆରି ହେବ । ପରିବାରର ଦୁଃଖ ଯିବ । ପୁଅ ଫେରିବ କ’ଣ,ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପୁଅର ଶବ । ଏମିତି ହୃଦୟ ବିବାଦରକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ୍ ଶଙ୍ଖପଦା ଗ୍ରାମରେ ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ୍ ଶଙ୍ଖପଦା ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ମାନସ ମହାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବୟସ ୨୫ ବର୍ଷ । ଜମିବାଡି ନଥିବାରୁ ଅଜୟଙ୍କ ପରିବାର ମୂଲ ମଜୁରୀ ଲାଗି ଚଳନ୍ତି । ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ହାଲୁକା କରିବା ପାଇଁ  ମାନସ ଦୀର୍ଘ ୫ ବର୍ଷ ହେବ ସୁଦୁର ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇ ପାଣି ପାଇପ୍ କାମ କରୁଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ଥାନେ ସାଇ ବିକ୍ଟର ନିକଟରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଘରେ ପରବାରର ଚଳିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କରୋନା ଭୟରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ହେଲେ ମାନସ ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଘରକୁ ଫେରି ନଥିଲେ । ସବୁଦିନ ଭଳି କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୨୩ ତାଲା କୋଠା ଉପରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ଖସି ପଡିଥିଲେ ମାନସ । ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ସେହିଦିନ ସକାଳୁ ବାପାଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ ‘ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଗୃହ ମିଳିଛି ମୁଁ କିଛି ଟଙ୍କା ପଠେଇବି ଭଲ କୋଠାଘର ତିଆରି କରିବା ।’ ମାତ୍ର ବିଧି ବିଡମ୍ବନା ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳେ ଖବର ଆସିଥିଲା ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର । ପରିବାର ମୁଣ୍ଡରେ ପଡିଥିଲା ଚଡକ ।

ପରିବାରଲୋକ ଏହାକୁ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ପୁଅକୁ କିଏ ମାରିଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ମା’ ସବିତା କହିଛନ୍ତି । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିବେଦନ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଗାଁକୁ ଶବ ଆସିଥିଲା ମାତ୍ର କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଶବକୁ ଘର ନିକଟକୁ ନିଆଯାଇ ନଥିଲା । ଗାଁ ମଶାଣୀରେ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଶବ ସତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅକୁ ହରାଇ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକ ।

   Related Posts