Monday, August 19, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଏସ୍‌ପି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହୋହଲ୍ଲା, ବିଧାୟକ ତାରା ବାହିନୀପତି କହିଲେ ସାମ୍ବାଦିକ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୭:  ବିଧାନସଭାରେ ଉଠିଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଏସପି ମାଡ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହଟ୍ଟଗୋଳ ହୋଇଛି । ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଏସପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ବାଚସ୍ପତି ରୁଲିଂ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କଲେ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାୟକ । ଗୃହରେ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ବିଜେପି ସଦସ୍ୟ ।

ତାରା ବାହିନୀପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏ ସରକାରରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ଅତି ନିନ୍ଦନୀୟ । ଯେଉଁଠି ସାମ୍ବାଦିକ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହନ୍ତି ସେଠି ସାଧାରଣ ଜନତା କେମିତି ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ତାରା । ଗୃହରେ ଅନେକ ଥର ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି କିନ୍ତୁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି । ବାଚସ୍ପତି ଏହା ଉପରେ ରୁଲିଂ ଦିଅନ୍ତୁ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଏସପିଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ କରାଯାଉ ବୋଲି ତାରା କହିଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି ଜଣେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ହାତ ଉଠାଇଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଏସ୍.ପି ନୀତି ଶେଖର । ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଯାଇ ଏକ ଚ୍ୟାନେଲର ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଉପରକୁ ହାତ ଉଠାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ତେବେ ଏସପି ହାତ ଉଠାଇବା ଭିଜୁଆଲ ସୋସିଆଲ ମେଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି ।

180 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର