Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଫୋକସରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା: କେରିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ବିରୋଧ କରି ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମେଳା

25/04/2019 at 7:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୫|୪: ଫୋକସରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା । ଯେମିତି ବି ହେଉ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିତିବାକୁ ହେବ।  କଳ ବଳ କୌଶଳ ଲାଗିଲାଣି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ । ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଶିଙ୍ଗରେ ଶିଙ୍ଗ ଲଗାଇ ଲଢୁଛନ୍ତି। ଏବେଠୁ ବହୁ ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ ନେତା ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ସରିଯାଇଛି ସେମାନେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଡେରା ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି । ଏମିତିକି ଆଜି ପ୍ରଚାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି କର୍ମି ରାଜରାସ୍ତାରେ ଭିଡାଭିଡିର ଦୃଶ୍ୟ ବି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲାଣି ।

କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ କେରିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଥିଲା। ତେବେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମାନେ ପଡ଼ିଆରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବିରୋଧ କରି ପଡ଼ିଆରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ରାଜନୀତିକୁ କରାୟତ କରିବାକୁ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି ସେଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ମାମଲା କେବଳ କେଉଁଦଳ ଜିତିବ ସେତିକିରେ ଅଟକିନି  ବରଂ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଓ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ବେସ୍ କରି ଏଥର ସେଠି ଦୁଇଦଳ ଗୋଟି ଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି । ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚିଛି।  ତେଣୁ ଏବେ ବିଜେଡି ନିଶାନାରେ ଅଛନ୍ତି ବୈଜୟନ୍ତ ।

ପ୍ରତିଦିନ ବିଜେଡି ମିଥ୍ୟା ସତ୍ୟପାଠ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ଘେରୁଛି ତାଙ୍କର । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦଳ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଇମ୍ଫା କଂପାନୀ ସହ କଣ ଲିଙ୍କ୍ ଅଛି ଏବଂ ସେ କିଭଳି କଂପାନୀର ଆର୍ଥିକ କାରବାର ବୁଝିବାକୁ ବୋର୍ଡ ଅଫ ଡାଇରେକ୍ଟରୁ କ୍ଷମତାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ତାର ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛି ଦଳ । ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଏସବୁ ଦସ୍ତାବିଜ୍ ଦେଖାଇ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନରୁ ବାଦ୍ ଦେବାକୁ ଦଳ ଦାବି ବି କରୁଛି ।

ସେପଟେ ପାଟକୁରା ପାଇଁ ବିଜେଡିର କିଏ ପ୍ରାର୍ଥି ହେବ ସେନେଇ ବି ଛକାପଞ୍ଝା ତେଜିଲାଣି । କେତେବେଳେ ବେଦୁଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବା କଥା ଉଠିଲାଣି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟତମ ଟାଣୁଆନେତା ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚି ନାୟକଙ୍କ ଭାଇ କଥା ବି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲାଣି ।

ଏହା ଭିତରେ ସେଠାରୁ ଦଳୀୟ ଟିକେଟ ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ତେଜେଶ୍ବର ପରିଡା ବି ଲବି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଯେହେତୁ ପାଟକୁରା ପାଇଁ ମେ-୧୯ରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ସେଥିପାଇଁ ଏବେଠୁ ଭିଡାଭିଡି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ।

ଯାହା ଲାଗୁଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ନିର୍ବାଚନ ଏଥର ପର୍ସନାଲ ଇଗୋର ଲଢେଇ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜଣାପଡିବ ବିଜେଡି ବୈଜୟନ୍ତକୁ ସଫଳ ହେଉଛି ନା ବୈଜୟନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବିଜୟ ବାନା ଉଡାଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts