Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ; ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣେଶ ନଗରରେ ପୁଲିସ୍ ର ଚଢାଉ
  • ||
  • ନକଲି ଟମାଟ, ଚିଲି, ସୋୟା ସୋସ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କେତେ ପରିମାଣର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସର ସୂଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||

ଏବେ ବି ଓଡିଶାରେ ଚାଲିଛ ତିନି ତଲାକ: ଯୌତୁକ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନ୍ ତଲାକ ଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ !

3/11/2018 at 6:46 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୩|୧୦: ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍ ଦଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ । ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରରୋଚନାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡେରାବିଶ ମିର୍ଜା ପାଟଣାର ରୁମାନା ପରୱିନ୍‌ । ତବେ ତିନି ତଲାକ୍ ନୁହେଁ ରୁମାନାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏକ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଶାଶୂଘର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି । ନିଜ କୋଳରେ ବର୍ଷକର କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଧରି ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପାଇଁ ମହିଳା ପହଁଚିଛନ୍ତି ଥାନାରେ ।..

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ତିନ୍‌ ତଲାକ୍ । ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନ୍‌ ତଲାକ ଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ । ଆଉ ଏହାକୁ ପଞ୍ଚାୟତ ବାସୀ ବି କାମୟ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡେରାବିଶ ମିର୍ଜାପାଟଣାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ ତିନ୍‌ ତଲାକ କହିବା ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଘର ଛାଡିଛନ୍ତି । ମିର୍ଜ।ପାଟଣାର ଫକରୁଦ୍ଦିନ୍ ଖଁ।ଙ୍କ ବଡପୁଅ ସଲାଉଦ୍ଦିନ୍ ଙ୍କ ସହିତ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ।ବିବାହ ପରଠାରୁ ବାପଘରୁ କାର ଆଣିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସହ ଶାରିରୀକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ସ୍ବାମୀ ଓ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ । ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେବା ପରେ ନିର୍ଯାତନା ବଢି ଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ୨୦୧୮ ମେ ୭ରେ ବାପଘରକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ତବେ ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧ରେ ସେ ଶାଶୁଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ତିନି ଥର ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସଦର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ତିନ୍‌ ତଲାକ୍ ପରେ ମିର୍ଜ।ପାଟଣା ଗାଁରେ ପଞ୍ଚାୟତ ବସିଥିଲା । ଏଥିରେ ତିନ୍‌ ତଲାକ୍‌କୁ କାୟମ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ ତିନି ତଲାକ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଶାଶୂଘର ଲୋକେ । ଏପରିକି ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା କୁଆଡେ ତାଙ୍କ ଶାଶୂଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ତଲାକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ନହୋଇ ପାରିଲେ ତାହା ଆପଣା ଛାଏଁ ତିନି ତଲାକ୍ ବୋଲି ଧରାଯିବ ।  

ଏନେଇ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ । ତିନି ତଲାକ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବେଆଇନ ହୋଇଥିବା ବଳେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts