Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡାକ୍ତରଖାନା ଭିତରେ ପାଣି ; ରୋଗୀ ଓ ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ହିନସ୍ତା

3/09/2018 at 2:32 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୩/୯ : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଛି ଏହି ରାସ୍ତା। ଟିକେ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତୁ କିଭଳି ରହିଛି ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା। ରାସ୍ତା ସାରା ଖାଲ ଖମାରେ ଭର୍ତ୍ତି । କେଉଁଠି ଗୋଡ ଫସିଯିବାର ଭୟ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଗାଡି ଗଳି ପଡିବାର ଆଶଙ୍କା। ପୁଣି ରାସ୍ତା ସାରା ଜମି ରହିଛି ବର୍ଷ। ପାଣି । ବର୍ଷ।ପାଣି ଜମି ରହିବା ଯୋଗୁଁ କେଉଁଠି ଖାଲ ରହିଛି ଜାଣିବା ବି ମୁସ୍କିଲ। ଏମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ରୋଗୀ ନେଇ ଗଲାବଳେ ରାସ୍ତାରେ ପଡି ପ୍ରାଣ ଚାଲିଯିବାର ଭୟ ମଧ୍ୟ ରହୁଛି। ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଦୈନିକ ହଜାର ହଜାର ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏଠାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଗୁରୁତର ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେବା ଆଣିବା କରୁଛନ୍ତି ଶତାଧିକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାଇକ୍ ଅଟୋ, ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଚକିଆ ଯାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟତ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତା ଦୂରାବସ୍ଥା ଏବେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରାଚଂଳର ୧୧ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ରହିଛି ଜିଲ୍ଲାମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ଏହି ମେଡିକାଲକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ୩ ଟି ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ। ମେଡିକାଲ ବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ ରହିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ, ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ମେଡିକାଲ ନିକଟରେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି ରାସ୍ତା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କୋର୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ସଂଯୋଗ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଏହାର ମରାମତି ପ୍ରତି କାହାର ନଜର ଯେମିତି ନାହିଁ। ରାସ୍ତାର ଦୂରାବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାୟକ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ତରାଇଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯିବାରୁ ଏହି ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମଂଜୁରୀ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts