Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ

5/01/2019 at 9:15 PM



ଭୁବନେଶ୍ୱର ୫/୧ : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ହୂଟିକୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଥିବା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ନବୀନ ନିବାସରେ ସମ୍ବୋଧନ କରିବା ସହ ସ୍ମରାଢ଼ୀଟା କରିଛନ୍ତି | ବୁଧବାର ରାତିରେ ମହାନଦୀରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଯାଇଥିବାବେଳେ ଏହି ଦୁଇ ଭଉଣୀ ସାହାସିକତା ଦେଖାଇ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଣିରୁ ଟାଣି ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ |


ଦୁଇ ଭଉଣୀ ସସ୍ମିତା ଗିରି ଏବଂ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଗିରିଙ୍କୁ ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନବୀନ ନିବାସରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରି ଉଭୟଙ୍କ ସାହାସିକତା ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଉଭୟଙ୍କ ପାଠ ପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବହନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଉଭୟଙ୍କ ପାଠ ପଢାର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବା ସହ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଡଂଗାବୁଡି ଖବର ପାଇ ପ୍ରଶାସନ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବା ଆଗରୁ ଦେବଦୁତ ଭଳି ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ପରି ସାଜି ଉଭା ହୋଇଥିଲେ ଦୁଇ କୁନି ଝିଅ | ବତୀଘର ହାଇସ୍କୁଲରେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ବୁଡ୍ଢାବେବ ଗିରିଙ୍କ ଝିଅ ସବିତା ଗିରି ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଗିରିଙ୍କ ଝିଅ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଗିରି | ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା, ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗକୁ ଖାତିର ନକରି ଉଦ୍ଧାର ଲାଗି ପହଂଚିଥିଲେ ନଦୀ କୂଳରେ | ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ପହଁଚିଥିବା ଆଗରୁ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସେମ୍ନେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ କୁଳକୁ ଆଣି ନିଆଁ ପୁଆଣିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ | ଡଙ୍ଗା ବୁଡିଗଲା ପରେ କିଛି ଯାତ୍ରୀ ପାଣିରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଥିବାବେଳେ ଆଉ କେତେଜଣ ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ଚିତ୍କାର କରୁଥିଲେ | ଏତିକିବେଳେ ପାଖରେ ରହୁଥିବା ବୁଦ୍ଧଦେବ ଗିରି ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ |

   Related Posts