Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ତୃତୀୟ ପାଳି ସରକାରର ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ କଲେ କେଜରିୱାଲ, ନିଜ ହାତରେ ରଖିଲେନି କୌଣସି ବିଭାଗ

17/02/2020 at 3:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୨: ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍) ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀୱାଲ ସୋମବାର ତାଙ୍କ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ନିଜ ହାତରେ କୌଣସି ବିଭାଗ ରଖିନଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜୈନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଜଲ ବୋର୍ଡର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜୈନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପିଡବ୍ଲୁଡି ଓ ବିଦ୍ୟୁତ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଯୋଗୁ ରାଜଧାନୀର ବିଦ୍ୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ୨୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ ନିଶୁଳ୍କ ମିଳିପାରିଥିଲା। ଏହା ଛଡା ସେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାବେ ମହଲା କ୍ଲିନିକ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ କରି ବେଶ ଲୋକପ୍ରୀୟ ହୋଇପାରିଥିଲେ। ଏଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୂର୍ବମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଭାଗ ଅଦଳବଦଳ କରିନାହାନ୍ତି। ଏଣୁ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସୋମବାର ନିଜନିଜ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା କେଜରିୱାଲ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କାର୍ଡ ଉପରେ ଏବେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କାର୍ଡ ଓ ନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତାହାରରେ କରାଯାଇଥିବା ଘୋଷଣା ପୂରଣ କରିବା ସରକାରର ଏବେ ପ୍ରାଥମିକତା ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋପାଳ ରାୟ କହିଛନ୍ତି। ରାୟ ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅବସ୍ଥାପିତ ରହିବା ବେଳେ ରାଜଧାନୀରେ ପ୍ରଥମ ଥର ସର୍ବନିମ୍ନ ମଜୁରିନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ତୁଳନାରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ମଜୁରି ଏବେ ସର୍ବାଧିକ ହୋଇପାରିଛି।  

   Related Posts