Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସାର ଗଙ୍ଗାରାମ ହସ୍ପିଟାଲ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କଲେ କେଜରୀୱାଲ ସରକାର

6/06/2020 at 7:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬।୬: ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀୱାଲ ସରକାରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ସାର ଗଙ୍ଗାରାମ ହସ୍ପିଟାଲ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ। କରୋନା ଭାଇରସ ଯାଞ୍ଚ ଲାଗି ନମୁନା ସଂଗ୍ରହରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଆରଟି-ପିସିଆର ଆପ୍‌ର ବ୍ୟବହାର କରୁନଥିବାରୁ ସରକାର ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୋଲିସ ଏତଲା ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଡ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ବୃହତ୍ତ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ କୋଭିଡ-୧୯ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି।  ତେବେ ହସ୍ପିଟାଲ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ଅଧିନିୟମ ଆଇନ ୧୮୯୭ ଅନୁସାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାର ପାଳନ କରୁନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତେବେ ଗଙ୍ଗାରାମ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍ ନ କରିବା ଓ ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ୍ କଳାବଜାରି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀୱାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ଲାଗି ଜଣେ ମେଡିକାଲ ପ୍ରଫେସନାଲ ନିଯୁକ୍ତି କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ଲାଗି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଉପଲବ୍ଧ ବେଡ୍ ନେଇ ଅଧିକାରୀକ ଆପ୍‌ରେ ପ୍ରଫେସନାଲ ସୂଚନା ଉପଲବ୍ଧ କରିବେ। ସେହିପରି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଟ୍ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କୌଣସି ହସ୍ପିଟାଲ ଆଗକୁ ଯେପରି ମନା ନ କରିପାରନ୍ତି ସେଥିଲାଗି ଆଇନ ଆଣିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କେଜରିୱାଲ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts