Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଘରର ଏହି ଦିଗର ସ୍ୱାମୀ ହେଉଛନ୍ତି ଧନର ଦେବତା କୁବେର: ଏଠାରେ ଧନ ରଖିବା ହୋଇଥାଏ ଶୁଭ

15/11/2020 at 3:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫/୧୧ : ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଗହଣା ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଥାଏ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଘରେ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଓ ଗହଣା ରଖିଥାନ୍ତି। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସଠିକ ଦିଗରେ ଧନ ବା ଗହଣା ରଖିଲେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ। ଘରେ ଧନ କିମ୍ବା ଗହଣା ରଖିବାର ସଠିକ ଦିଗ କେଉଁଟି ଜାଣନ୍ତୁ।

ଧନ ରଖିବାକୁ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗ ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କାରଣ ଉତ୍ତର ଦିଗର ସ୍ୱାମୀ ଧନର ଦେବତା କୁବେର। ଯଦି ଆପଣ ଧନ ବା ଗହଣା ଆଲମାରୀରେ ରଖନ୍ତି ତାହେଲେ ଆଲମାରୀ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ କୋଠରୀ ଭିତରେ ଦକ୍ଷିଣ କାନ୍ଥକୁ ଲଗାଇ ରଖନ୍ତୁ। ଏହିଭଳି ରଖିଲେ ଆଲମାରୀ ସବୁବେଳେ ଉତ୍ତର ଦିଗ ଆଡକୁ ଖୋଲିବ। ଫଳରେ ଆଲମାରୀରେ ଧନ ଓ ଆଭୂଷଣ ବୃଦ୍ଧି ହେବ।

ଉତ୍ତର ଓ ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା କୋଣକୁ ଐଶାନ୍ୟ କୋଣ କୁହାଯାଏ। ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକେ ସବୁବେଳେ ଏହି ଦିଗରେ ଧନ, ଆଭୂଷଣ ରଖିଥାନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ଟ୍ରେଜେରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ପୂର୍ବ ଦିଗ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଟ୍ରେଜେରି ସବୁବେଳେ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ।

କେଉଁ ଦିଗରେ ଟଙ୍କା ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଜାଣନ୍ତୁ :

ଦକ୍ଷିଣ ଓ ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଦିଗକୁ ଆଗ୍ନେୟ କୋଣ କୁହାଯାଏ। ଏହି କୋଣରେ ଧନ ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଧନ ରଖିଲେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନଥାଏ କିନ୍ତୁ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥାଏ। ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଓ ଵାୟଵ୍ୟ କୋଣରେ ଧନ ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ନୈଋତ୍ୟ କୋଣକୁ ନେଇ ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ଯେଉଁମାନେ ଭୁଲ ତରିକାର ଧନ ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି ସେମାନେ ଏହି କୋଣରେ ଧନ ରଖନ୍ତି। ତେବେ ଏହି କୋଣରେ ରଖିଥିବା ଧନ ବହୁ ଦିନ ଯାଏଁ ରହେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।

(ବି: ଦ୍ର: ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ସାମାନ୍ୟ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଆଧାରିତ, କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ)

   Related Posts