Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପେଟେଣ୍ଟ ମୁକ୍ତ ହେବ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ ! ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଆମେରିକାର ସମର୍ଥନ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍‌ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ନବୀନ୍‌ଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୬୮୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ହଜାରେ ଟପିଲା ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାରେ ପୂର୍ବତନ ରଣଜୀ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ଆଇପିଏଲ୍ ଟିମ୍‌ରେ ହୋଇଥିଲେ ମନୋନୀତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଶାଗ ତୋଳିବା ହେଲା କାଳ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୨ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୨୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦,୫୨୧ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସରେ ରହୁନି କି ପଇସା ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏସବୁ ଉପାୟ, କେବେହେଲେ ବି ଦେଖାଦେବନି ଅଭାବ

2/02/2019 at 11:53 AM

ଆଜିକାଲି ଦୁନିଆରେ ସମସ୍ତେ ପଇସା ଚାହାନ୍ତି । ସେ ଧନୀ, ଗରିବ, ପିଲା, ବୁଢା ଅଥବା ଯୁବକ ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେବେ ହେଲେ ବି ପଇସାର ଅଭାବ ନରହୁ । ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପର୍ସ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ପଇସାରେ ଭରପୁର ରହିଥାଉ ଏବଂ କେବେ ଖାଲି ନହେଉ । ମାତ୍ର କେବେ କେବେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସ ଖାଲି ହୋଇଯାଏ ଅଥବା ମାସ ଶେଷରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପଇସାର  ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ନପଡେ ତେବେ ଏସବୁ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ପଇସାରେ ଭରପୁର ହୋଇ ରହିବ ।

ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ମାନନ୍ତି ଯେ କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାନ ଅକ୍ଷୟ ପୁଣ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । କିନ୍ନରମାନଙ୍କ ଆର୍ଶୀବାଦ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସବୁ ବିପତ୍ତିରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଟଙ୍କା ପଇସା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ କୌଣସି କିନ୍ନରଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛାରେ ମାତ୍ର ଟଙ୍କାଟିଏ ମାଗନ୍ତୁ । ଯଦି ସେ ନିଜ ଖୁସିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ତାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୌଭାଗ୍ୟର ବିଷୟ । ସେହି ଟଙ୍କାଟିକୁ ସବୁଜ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ନିଜ ପର୍ସରେ ଅଥବା ଟ୍ରେଜେରୀରେ ରଖନ୍ତୁ ।  ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଟଙ୍କା ପଇସା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କର ଧିରେ ଧିରେ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସରେ ଅଶ୍ବତ୍ଥ ଗଛର ପତ୍ର ରଖନ୍ତୁ । ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସରେ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ପଇସା ରହିବ । ଧର୍ମ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁସାରେ ଅଶ୍ବତ୍ଥ ଗଛରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ବାସ କରିଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଅଶ୍ବତ୍ଥ ଗଛର ପତ୍ରକୁ ଗଙ୍ଗାଜଳରେ ଧୋଇ ପବିତ୍ର କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ କେସରରେ ଶ୍ରୀ ଲେଖି ଆପଣଙ୍କ ପର୍ସରେ ଏଭଳି ଭାବେ ରଖନ୍ତୁ ଯାହା କାହାରିକୁ ବି ଦେଖାନଯିବ । ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ପତ୍ରକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିବ ।

ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ସମୟରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଚାଉଳ ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ । ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିବା ଚାଉଳରୁ ୨୧ଟି ଦାନ ନେଇ ଗୋଟିଏ କାଗଜ ପୁଡିଆ କରି ସେଥିରେ ରଖନ୍ତୁ । ତାହାକୁ ପର୍ସରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିବ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ କୌଣସି ଚାବି କିମ୍ବା ପର୍ସକୁ ଟେବଲ ଉପରେ କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଘରେ ପଇସା ସଞ୍ଚୟ କରିବା କମ୍ ହୋଇଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଟେବଲ ଉପରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ପର୍ସ ରଖନ୍ତୁନାହିଁ । ପର୍ସକୁ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ହିଁ ରଖନ୍ତୁ । ଏହା ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମଧ୍ୟ ଉଚିତ୍ ହୋଇଥାଏ । ଏହାଦ୍ବାରା ପର୍ସ ଚୋରୀ ହେବାର ଡର ମଧ୍ୟ କମ୍ ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts