Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ସଙ୍ଗୀତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ , ଭଦ୍ରକ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଉଠିଲା ଅଙ୍ଗୁଳି

5/02/2020 at 6:45 PM

ଭଦ୍ରକ ୦୫।୦୨: ମୃତ୍ୟୁକୁ  ୧୫ ଦିନ ପୁରିଲାଣି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ନ୍ୟୁଜ୍‌ 7 ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଭିତ୍ତିକ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରାଗଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି ପୋଲିସ୍‌ ଚୁପ୍‌। ଜିଆରପି ନିଜ ଆଡୁ ୟୁଡି କେସ କରି ବସିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଏବେ ନିରବଦ୍ରଷ୍ଟା। ଏମିତି ସଙ୍ଗୀନ ଘଟଣାରେ ମେସ୍‌ର ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଛାଡ଼ି ପୋଲିସ ଏବେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଲିଖିତ ଏତଲାକୁ ଅନାଇବସିଛି। ଏନେଇ ଭଦ୍ରକ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠିଲାଣି ।

ବିନି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ କାହିଁକି ଆକ୍ସନକୁ ଆସିନି ପୋଲିସ । କାହିଁକି ପୋଲିସ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁନି ବିନି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ନା ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଯଦି ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ତେବେ ଏହା ପଛରେ କଣ ଥିଲା କାରଣ। ବିନିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ୧୫  ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ପୋଲିସ ଓ ଜିଆରପି  ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ତଥ୍ୟ ରଖୁନାହାନ୍ତି। ବିନିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଏଇଥି ପାଇଁ ଉଠୁଛି କାରଣ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ବିନିଙ୍କୁ ମେସ ମାଲିକ ଅସଦାଚରଣ କରୁଛନ୍ତି।   ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଓ ଜିଆରପି ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ଟଣାଓଟରା । ଜିଆରପି ଥାନାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ଆମେ ୟୁଡି କେସ୍‌ ରୁଜୁ କରିଛୁ। ଟ୍ରେନ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଗାର୍ଡଙ୍କ ମେମୋକୁ ଆଧାର

କରି କେସ୍‌ କରିଛି ପୋଲିସ। ଭଦ୍ରକ ଏସ୍‌ପି କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉନାହାନ୍ତି। କେବଳ ଫୋନ୍‌ରେ କହୁଛନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ହେଲେ ଆମେ କେସ୍‌ କରିବୁ। ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରିବାରେ ଡେରି କରୁଛି ମାନେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୁ ଅନୁକମ୍ପା ନୁହଁ ତ ? ପୋଲିସ ର ନୀରବତା ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହେବନି ତ ? ଆଇନ କାନୁନର ମାୟାଜାଲରେ ବିନିକୁ କିଏ ନ୍ୟାୟ ଦେବ ?

ବିନିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଅସଲ କାରଣ କଣ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁ ପୋଲିସ ଏହା ସହିତ ଅଣ ପଂଜୀକୃତ ମେସରେ ରହୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ଛାତ୍ରୀ ଓ କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଭାବେ କି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ପୋଲିସର ଏନେଇ କି ଗାଇଡଲାଇନ ରହିଛି। ଏହାକୁ ଅଧିକ ବଳବତ୍ତର କରାଯାଉନି କାହିଁକି।  ଝିଅମାନେ ରହୁଥିବା ମେସକୁ ଯଦି ମେସମାଲିକ ପଶି ଅସଦାଚରଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଏସବୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା ସ୍ବାଭାବିକ ଏବଂ ପୋଲିସ ଏନେଇ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିବା ଜରୁରୀ।  ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଆସିଥିବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇ ରହସ୍ୟଜନକ ଭାବେ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

   Related Posts