Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୯ ବର୍ଷ ପରେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ, ବ୍ରିଟେନକୁ ୩-୧ରେ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଲକ୍ଷେ ଟପିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୦୦,୧୮୧ ; ଦିନକରେ ୩୧୮ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଦେଶର ମାନ ବଢାଇଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଜିତିଲେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ମେଡାଲ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୫ରୁ ଖୋଲିବ ଭିତରକନିକା ଅଭୟାରଣ୍ୟ : କେବଳ ଦିନରେ ବୁଲି ପାରିବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ରାତ୍ରୀଯାପନ ମନା
  • ||
  • ଚାଇନାର ନୂଆ ଚାଲ୍, ୨୦୨୭ ସୁଦ୍ଧା ତିଆରି କରିବ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସେନା, ୟୁଏସକୁ ଦେବ ଟକ୍କର
  • ||
  • ହାରିବା ପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଜୋକୋଭିକ୍, ରାକେଟକୁ ବାଡେଇ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୪୩୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ହିଂସା ଓ ଟେକା ମାଡ

8/05/2018 at 6:26 AM

କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ହିଂସା ଓ ଟେକାମାଡ଼ । ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଟେକାମାଡରେ ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀନଗର – ଗୁଲମାର୍ଗ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଦଳ କାର୍ ରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଅଧ ଡଜନେ ଗାଡିକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ।ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ଏକାଧିକ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଶେର ଇ କାଶ୍ମୀର ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇଲ୍ସରେ ଭର୍ଥ୍ତୀ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଚେନ୍ନାଇର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆର. ଥୁରୁମଣିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଜୋର ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଆହତ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏବେ ବି ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ହିଜବୁଲ ଆତଙ୍କବାଦିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଥିବା ବେଳେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ରବିବାର ଦିନ ସୋପିଆନ୍ ରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ହିଜବୁଲ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ୫ ଦିନ ତଳେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଟେକାମାଡରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସେନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସତ୍ତ୍ୱେ ଉପତ୍ୟକାରେ ପୁଣି ଟେକାମାଡରୁ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହେବୁବା ମୁଫତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଲଜ୍ୟାରେ ନଇଁ ଯାଉଛି । ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ରାଜ୍ୟର ଅତିଥି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏପରି ଘଟଣା ତାଙ୍କୁ ମର୍ମାହତ କରିଛି । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓମାର ଅବଦୁଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ଗଭୀର ମର୍ମାହତ ହୋଇଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

   Related Posts