Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ସୀମା ଟପିଲା ପାକିସ୍ତାନ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହିଂସା ଆତଙ୍କ

16/06/2018 at 9:14 AM

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀର ରାଇଫଲ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଔରଙ୍ଗ୍ ଜେବଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ଜଘନ୍ୟ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ । ଆଉ ଆଜି ସହୀଦ ୱରଙ୍ଗଜେବ୍ ଙ୍କ ଶବ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ସାମିଲ ହେବା ଉପକତ୍ୟକାରେ ଆତଙ୍କୀ ହିଂସା ବିରୋଧରେ ଏକ ବଡ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ , ୱୌରଙ୍ଗଜେବ୍ ଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ସହୀଦ ଜବାନଙ୍କ ପିତା ହନିଫ୍ । ୩୨ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ହତ୍ୟାର ପ୍ରତିଶୋଧ ଲାଗି ସେ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ନିବେଦନ ବି କରିଛନ୍ତି । ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ସେନା କର୍ମଚାରୀ ହନିଫ୍ କହିଛନ୍ତି , କାଶ୍ମୀର ଏବଂ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ଜରୁରି । ଗୁରାବାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଅପହୃତ ୱୌରଙ୍ଗଜେବଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଉପତ୍ୟାକାରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଯୁବ ରାଇଫଲ ମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ୱରଙ୍ଗଜେବ୍ ଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ ହିଜ୍ ବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ଆତଙଅକବାଦୀ । ପୁଲୱାମା ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁସୂ ବଣରେ ତାଙ୍କୁ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ନିର୍ଯାତନାର ଦୃଶ୍ୟକୁ ଭିଡିଓ କରି ଛାଡିଛନ୍ତି ।୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ହିଜବୁଲ ସଦସ୍ୟ ୱାସିମ୍ ଶାହାଙ୍କ ହତ୍ୟାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ୱରଙ୍ଗଜେବଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ କହୁଥିବାର ଶୁଭୁଛି । ଔରଙ୍ଗଜେବ୍ ଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଉର୍ଦ୍ଦୁ ମିଶ୍ରିତ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷା କହୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts