Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ସମାଧି ସ୍ଥାପନ ବିବାଦ ତୁଟିଲା ; ଆନ୍ନା ସ୍ମାରକୀ ନିକଟରେ ସମାଧି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ

8/08/2018 at 9:39 AM

ତାମିଲନାଡୁ ୮/୮ : ଡି.ଏମ୍.କେ ସୁପ୍ରିମୋ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲାଗିରହିଥିବା ସମାଧି ବିବାଦ ତୁଟିଛି । ମରିନା ବିଚ୍ ରେ ହିଁ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବ । ଗତ କାଲି ରାତିରୁ ଜାରି ରହିଥିବା ମାରାଥନ ଶୁଣାଣି ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍ ହାଇକୋର୍ଟ ମରିନା ବିଚ୍ ରେ ମହାନ ଦ୍ରାବିଡ ନେତାଙ୍କ ଶେଷ କୃତ୍ୟ ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ତାମିଲନାଡୁର ୫ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ସମାଧି ଏବେ ତାଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଗୁରୁ ଆନ୍ନା ଦୁରାଇଙ୍କ ସମାଧି ସ୍ଥଳ ଆନ୍ନା ସ୍ମାରକୀ ନିକଟରେ ହିଁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ । ସେହିଠାରେ ହିଁ ସମାଧିସ୍ଥଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଥିଲା ଡି.ଏମ୍.କେ । ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ଡି.ଏମ୍.କେ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏପଟେ ଦିବଙ୍ଗତ ଦ୍ରାବିଡ ନେତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଦିନିକିଆ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୋକ ପାଳିତ ହେଉଛି । ତାମିଲନାଡୁରେ ୭ ଦିନ ଶୋକ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଦିବଙ୍ଗତ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି, ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିରୋଧି ଦଳ ନେତା ଏବଂ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ଆଜି ଚେନ୍ନାଇ ଆସୁଥିବା ଏବଂ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ସାଂସଦ କାନିମୋଇଙ୍କ ବାସଭବନରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ଜନତାଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ରଖାଯାଇଛି ।

   Related Posts