Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

‘ପୃଥ୍ବୀରାଜ’ର ଟାଇଟଲ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଦାବି, ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ କରଣୀ ସେନା

2/06/2021 at 4:38 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୨/06: ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପୃଥ୍ୱୀରାଜ’ ଘୋଷଣା ହେବା ଦିନଠାରୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛି। ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ବିରୋଧ କରୁଥିବା କରଣୀ ସେନା ଫିଲ୍ମର ଟାଇଟଲକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଏହି ଫିଲ୍ମ ରାଜପୁତ ରାଜା ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ଚୌହାନଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ। କରଣୀ ସେନା ଏବେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ରାଜପୁତ ଯୋଦ୍ଧା ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ଚୌହାନଙ୍କୁ ତିରସ୍କାର କରୁଛି। ଏହି ଫିଲ୍ମର ଘୋଷଣା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ କରାଯାଇଥିଲା । କରଣୀ ସେନା ୟଶ ରାଜ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଆଦିତ୍ୟ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି।

କରଣୀ ସେନା ୟୁଥ୍ ୱିଙ୍ଗର ଜାତୀୟ ସଭାପତି ସୁରଜିତ କୁମାର ସିଂ ଏହି ଫିଲ୍ମ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି।  ନିର୍ମାତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଫିଲ୍ମ ‘ପୃଥ୍ୱୀରାଜ’ ର ଟାଇଟଲ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ରାଜପୁତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମୁଖ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖାଯାଉ । କରଣୀ ସେନା ପାଇଁ ଫିଲ୍ମର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଉ । କରଣୀ ସେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହା ନହୁଏ, ତେବେ ଏହାର ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ‘ପଦ୍ମାବତ’ ଭଳି ହେବ। ୟଶ ରାଜ ଫିଲ୍ମ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ।

ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିଲୁ ଯେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏକ ରେଟିଂ ସଂସ୍ଥା ପାଇଁ ଉତ୍ତରଦାୟୀ, ଯାହାର ନାମ ସେନସର ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍ (ସିବିଏଫସି) । ଏହି ବୋର୍ଡର କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ଭାରତର ସମସ୍ତ ଭାଷାରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମକୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବା ଏବଂ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଉପଯୁକ୍ତ ବିବେଚନା କରାଯାଉନଥିବା କୌଣସି ଫିଲ୍ମର ସେହି ଅଂଶକୁ ଏଡିଟ୍ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା।

ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅଛି। ବେଳେବେଳେ ବୋର୍ଡର କଟ୍ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସହମତ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏବଂ ଯଦି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତାମାନେ ମଧ୍ୟ କଟ୍ ଅଧିକାର ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲରେ ଆବେଦନ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରୀତିରାଜଙ୍କ ବିଷୟରେ କରଣୀ ସେନାଙ୍କ ଦାବି ପରେ ଦେଶରେ ଦୁଇଟି ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts