Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରର କରୁଣ ଚିତ୍ର : ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍ ନାହିଁ, ଫୁଟ୍ ପାଥ୍‌ରେ ଶୋଇଛନ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସଙ୍କଟ, ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟରୁ ପଠାଗଲା ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସଙ୍କଟ, ଯାଜପୁରରୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ଓ ପୁଣେ ଗଲା ୨ଟି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲାର ୨ଟି ମ୍ୟୁନିସିପାଲଟି ସଟଡାଉନ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା ହେଲା ନବମିଶ୍ର କଲୋନୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଅଫିସରେ ସର୍ଜନ ଓ OAPF ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାଡ ଘଟଣା, ଉଭୟଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କଲେ ଏସପି
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍‌ର ଚଢାଉ, ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ
  • ||
  • କରୋନା ବେଲଗାମ୍, ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କେସ୍, ୨୨୬୩ ମୃତ
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଲେ ମଞ୍ଚ କଳାକାର ରତିକାନ୍ତ ବେହେରା, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର, ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୧୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କମ୍ପନ: ସଙ୍କଟରେ ସ୍ବାମୀ ସରକାର, ଇସ୍ତଫା ନାଟକ ଜାରି; କଂଗ୍ରେସର ୨୧ ଓ ଜେଡିଏସର ସମସ୍ତ ୧୧ ଜଣ ଯାକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା, ଲୋକସଭାରେ ଝଡ଼

8/07/2019 at 6:01 PM

ବାଙ୍ଗାଳୁରୁ୮|୭: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ହାଇଭୋଲଟେଜ ପଲିଟିକାଲ ଡ୍ରାମା । ଶନିବାରଠାରୁ ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଇଣ୍ଟରେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଫିଲ୍ମ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୁମାରସ୍ବାମୀ ଗତକାଲି ଆମେରିକାରୁ ଫେରି ପୂରା ଘଟଣା ଉପରେ ତାଳି ପକାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଡିଏସର ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଭିତରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ନୂଆ କ୍ୟାବିନେଟ ପାଇଁ ସଜବାଜ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିୂବା ବିଧାୟକ ମୁମ୍ବାଇରେ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଆଜି ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କମ୍ପିଛି ଲୋକସଭା ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି । ଶନିବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଇସ୍ତଫା ଭୂତ ଏବେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଠାରୁ ଯାଇ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଠାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି କୁମାରସ୍ବାମୀଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସର ୨୧ ଓ ଜେଡିଏସର ସମସ୍ତ ୧୧ ଜଣ ଯାକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଖୋଦ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୁମାରସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ନୂଆ କ୍ୟାବିନେଟ ଗଠନ କରି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେବା ପାଇଁ ଏଭଳି କରାଯାଉଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ସେପଟେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେଉଥିବା ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ଏଚ୍ ନାଗେଶ  ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହୁଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ହୋଟେଲରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କଲେ ସେ ସମର୍ଥନ ଦେବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ସହ କଂଗ୍ରେସମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଦଳୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗାଦି ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଜେଡିଏସର ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ମାଡିକେରୀରେ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ୩୫ଟି ରୁମ୍ ବୁକ୍ କରାଯାଇଛି ।

ଆଉ ଏପଟେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସଙ୍କଟକୁ ନେଇ ଲୋକସଭାରେ ଝଡ଼ ଉଠିଛି । ଲୋକସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅଧୀର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ ସିଧାସିଧା ବିଜେପିକୁ ଆକ୍ଷେପ କରିବା ସହ ଏହା ମୋଦି ଓ ଶାହାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରାୟୋଜିତ ନାଟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେପେଟେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏହାକୁ ବାଏଁ ବାଏଁ ଉଡାଇବା ସହ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଠାରୁ ହିଁ ଇସ୍ତଫା ନାଟକର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଏଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୦, ଜେଡିଏସର ୩ ଓ ଜଣେ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ମୋଟ ୧୪ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଚସ୍ପତି ଛୁଟିରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ସରକାରର ସ୍ଥାୟୀତ୍ବ ନେଇ ଫାଇନାଲ ଡିସିସନ ନେବେ ।

   Related Posts