Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

ଆଉ ଜଣେ ଶାହଜାହାନ୍ – ମମତାଜ : ଦିବଂଗତ ପତ୍ନୀଙ୍କ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ସହ ନୂତନ ଗୃହ ପ୍ରବେଶ କଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବ୍ୟବସାୟୀ

11/08/2020 at 4:15 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୧/୮: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏପରି କିଛି କରିଛନ୍ତି,ଯାହାକୁ ଶୁଣି ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଗଲ୍ ବାଦଶାହ ଶାହଜାହାନଙ୍କ କଥା ମନେ ପଡ଼ିବ। ଶାହଜାହନ ନିଜ ବେଗମ୍ ମୁମତାଜଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ତାଜମହଲ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ,ବୋଧହୁଏ ଏଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିକୁ ଜୀବିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଶ୍ରୀନିବାସ ଗୁପ୍ତା ତାଜମହଳ ତ ନିର୍ମାଣ କରି ନାହାନ୍ତି ,କିନ୍ତୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସିଲିକନ ଭ୍ୟାକ୍ସର ମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ କରି ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି ଅବିକଳ ତାଙ୍କ ପରି ହୋଇଛି।

ଅଗଷ୍ଟ ୮ତାରିଖରେ ନିଜ ନୂଆ ଘରର ଗୃହପ୍ରବେଶ ଅବସରରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ନିଜ ଦିବଂଗତ ପତ୍ନୀ ମାଧବୀଙ୍କ ସହ ଅତିଥିଙ୍କ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି। ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଷ୍ଟେଜରେ ରଖି ସୋଫାରେ ବସାଇ ନିଜେ ଶ୍ରୀନିବାସ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ବସି ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ଦେକି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

୩ବର୍ଷ ତଳେ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମାଧବୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଶ୍ରୀନିବାସ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ୨ଝିଅଙ୍କ ସହ କାରରେ ଯାଉଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍ ସହ ତାଙ୍କ କାରର ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମାଧବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କଥା ବହୁତ ମନେ ପଡ଼ୁଥିଲା। ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ସେ ନିଜ ନୂଆ ଘରକ ନିର୍ମାଣ ହେବାର ଦେଖିବେ। ଶ୍ରୀନିବାସ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଘରେ ମାଧବୀଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଭାକ୍ସର ଏକ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରିବାର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଶ୍ରୀନିବାସ ସେମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ମାନିଥିଲେ।

   Related Posts