Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଗୋବିନ୍ଦନଗର ବିଧାନସଭା ଉପ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ଏନଏସୟୁଆଇର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା କରୀଶ୍ମା

କାନପୁର୧୫|୯; ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାନପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ଏନଏସୟୁଆଇର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ କରିଶ୍ମା ଠାକୁରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । କରିଶ୍ମାଙ୍କୁ ଏହିଁ ଏହି ଆସନରୁ ଟିକଟ ମିଳବ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଗୋବିନ୍ଦ ନଗର ବିଧାନସଭା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବର୍ଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ଅମଙ୍ଗ ହେବା ଫଳରେ କରୀଶ୍ମା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଥିଲା । ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା କରୀଶ୍ମା ଗତ ୭ବର୍ଷ ହେଲା କଂଗ୍ରେସ ଛାତ୍ର ରାଜନୀତି ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୀଶ୍ମାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଏକ ରାଜନୈତକ ପରିବାରରେ ହୋଇଛି । କରୀଶ୍ମାଙ୍କ ପିତା ରାଜେଶ ସିଂ ସ୍ଥାନୀୟ କ୍ରାଇଷ୍ଟ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ଛାତ୍ର ସଂଘର ସଭାପତି ଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକଟରେ ଦୁଇଥର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ ।

କରିଶ୍ମା ୨୦୧୩ ମସିହାରେ କରୀଶ୍ମା ଏଏନଏସୟୁଆଇର ପ୍ରାର୍ଥୀଭାବେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଏନଏସୟୁଆଇର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାଚିବ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ୬ବର୍ଷ ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ରାଜନୀତି ସହ କରୀଶ୍ମା ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଆଇନ ଶିକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଭାବେ ସେ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଟିକଟ ପାଇବାପରେ କରୀଶ୍ମା ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରୀୟାରେ ନିଶ୍ଚୟ ବିଜୟୀ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଖେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ରହିନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ର ଏବଂ ସ୍ଲୋଗାନ ହେଲା ସେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସବୁ ସମୟରେ ରହିବେ ।

1413 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର