Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଭୋପାଲରୁ କଂଗ୍ରେସର ଟିକେଟ ନେଇ ବିଜେପି ବିପକ୍ଷରେ ଲଢ଼ିବେ କରିନା କପୁର !

21/01/2019 at 1:24 PM

ଭୋପାଲ ୨୧/୧ : ୨୦୧୮ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ଼ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସ ଠାରୁ ହାରି ଯାଇଥିଲା | ଏହି ବିଜୟକୁ କଂଗ୍ରେସ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଚି | ଏହି ରଣନୀତିକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି କଂଗ୍ରେସର କିଛି ନେତା ବିଜୟ ପାଇଁ ନୂଆ ଫର୍ମୁଲା ବାହାର କରିଛନ୍ତି | ଏହି ନେତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଭୋପାଲ ଆସନରୁ କେଉଁ ବଡ ନେତାଙ୍କୁ ନନେଇ ବଲିଉଡର କରିନା କପୁରଙ୍କୁ ଛିଡା କରାଇବେ | କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଭୋପାଲରେ ବହୁ ବର୍ଷ ହେଲା ବିଜେପି ଏକଛତ୍ର ଶାସନ କରିଆସୁଛି |

ଭୋପାଲରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଭୋପାଲରେ ବିଜେପିକୁ ହରାଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର କୌଣସି ବଡ ନେତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେଇ ବରଂ କରିନା କପୁର ଖାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଲେ ଭଲ ହେବ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମତ ପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି | କାରଣ କରିନା କପୁରଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ଫଲୋୟିଙ୍ଗ ବହୁତ ଅଧିକ | ସେଥିପାଇଁ ଯୁବ ପିଢ଼ି କରିନା କପୁରଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଭୋଟ ଦେବେ |

କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଡ୍ଡୁ ଚୌହାନ ଏବଂ ଅନିସ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ମିଳିଥିବା ବିଜୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଚି | ସେଥିପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲାଣି | ଅନିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରିନା ପଟିଦାର ବଂଶର ବୋହୁ | ଭୋପାଲ ସହ କରିନାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ବହୁତ ପୁରୁଣା ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିଛି | ସୈଫଙ୍କ ବଂଶଜ ବହୁ ଆଗରୁ ଭୋପାଲରେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଖାନ ପରିବାରର ଲୋକପ୍ରିୟତା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ବଡ ବିଜୟ ଆଣିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି | ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଆଲୋଚନା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts