Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

କରାଚୀ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମ୍‌ଲା : ୪ ଆତଙ୍କୀ ସହ ୯ ନିହତ, ନିଜକୁ ଦାୟୀ କଲା ବେଲୁଚି ଲିବେରେସନ୍ ଆର୍ମି

29/06/2020 at 1:19 PM

କରାଚୀ ୨୯/୦୬ : ପାକିସ୍ତାନର କରାଚୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗ୍ରେନେଡ଼ ହମଲା କରିଛନ୍ତି | ହମଲା କରିଥିବା ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି | ଘଟଣାରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଓ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ହମଲାରେ ୬ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଉପରେ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ପାକିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ ହମଲା ପାଇଁ ବଲୁଚ ଲିବେରେସନ ଆର୍ମି (ବିଏଲଏ) ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ହମଲାରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାମିଲ ଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଛି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଫାଟକ ଦେଇ ଭିତରକୁ ଆସିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୁଳି ଚଲାଇଥିଲେ | ଭିତରକୁ ପଶିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ଫାଟକରେ ହିଁ ଗ୍ରେନେଡ଼ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ | ଗ୍ରେନେଡ଼ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ | ପୋଲିସ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଫାଟକ ନିକଟରେ ହିଁ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା | ଆଉ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପରିସରକୁ ପଶିବା ପରେ ତାକୁ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା | ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ୬ଜଣଙ୍କୁ କରାଚୀ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କରାଚୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ପୋଲିସ ନିୟୋଜିତ ହୋଇନାହାନ୍ତି | ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ସଂସ୍ଥା ନେଇଛି | ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ କରାଚୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲା ହେବାର ଅଛି |

ହମଲା ସୂଚନା ପାଇ ପାକିସ୍ତାନ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଓ ସିନ୍ଧ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ବିଲଡିଂରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକକୁ ସିଲ କରିଛନ୍ତି | ପଛପଟ ଫାଟକ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ବିଲଡିଂରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି | ବିଲଡିଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟ ସିଲ କରିଦିଆଯାଇଛି | ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅସ୍ତ୍ର ଓ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts