Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କରାଚୀ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମ୍‌ଲା : ୪ ଆତଙ୍କୀ ସହ ୯ ନିହତ, ନିଜକୁ ଦାୟୀ କଲା ବେଲୁଚି ଲିବେରେସନ୍ ଆର୍ମି

29/06/2020 at 1:19 PM

କରାଚୀ ୨୯/୦୬ : ପାକିସ୍ତାନର କରାଚୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗ୍ରେନେଡ଼ ହମଲା କରିଛନ୍ତି | ହମଲା କରିଥିବା ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି | ଘଟଣାରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଓ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ହମଲାରେ ୬ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଉପରେ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ପାକିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ ହମଲା ପାଇଁ ବଲୁଚ ଲିବେରେସନ ଆର୍ମି (ବିଏଲଏ) ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ହମଲାରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାମିଲ ଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଛି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଫାଟକ ଦେଇ ଭିତରକୁ ଆସିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୁଳି ଚଲାଇଥିଲେ | ଭିତରକୁ ପଶିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ଫାଟକରେ ହିଁ ଗ୍ରେନେଡ଼ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ | ଗ୍ରେନେଡ଼ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ | ପୋଲିସ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଫାଟକ ନିକଟରେ ହିଁ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା | ଆଉ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପରିସରକୁ ପଶିବା ପରେ ତାକୁ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା | ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ୬ଜଣଙ୍କୁ କରାଚୀ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କରାଚୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ପୋଲିସ ନିୟୋଜିତ ହୋଇନାହାନ୍ତି | ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ସଂସ୍ଥା ନେଇଛି | ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ କରାଚୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲା ହେବାର ଅଛି |

ହମଲା ସୂଚନା ପାଇ ପାକିସ୍ତାନ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଓ ସିନ୍ଧ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ବିଲଡିଂରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକକୁ ସିଲ କରିଛନ୍ତି | ପଛପଟ ଫାଟକ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ବିଲଡିଂରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି | ବିଲଡିଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟ ସିଲ କରିଦିଆଯାଇଛି | ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅସ୍ତ୍ର ଓ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts